sadsad x
asdasd

Osman Gazi'den Sultan Vahidüddin Han'a Osmanlı Tarihi 6

Çamlıca Basım Yayın
58,00
38,86
%33 indirim
Osman Gazi'den Sultan Vahidüddin Han'a Osmanlı Tarihi 6 Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 584
ISBN: 9786059964791
Boyut: 16.5 x 0
Kapak: Ciltli
Ömer Faruk Yılmaz
Ömer Faruk Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Osman Gazi'den Sultan Vahidüddin Han'a Osmanlı Tarihi 6 Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osman Gazi'den Sultan Vahidüddin Han'a Osmanlı Tarihi 6 Kısa Özet

  Devlet-i Aliyye-i Osmaniye, dünya tarihindeki en büyük devletlerden biridir ve aynı zamanda muazzam bir medeniyetin de kurucusu ve en mühim temsilcisidir. Onu bilmek, onun tarihini yazmak; neredeyse dünyayı bilmek ve dünya târihini yazmakla eşdeğerdir. Bugün, bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklar üzerinde, kırk beş ayrı ülke vardır ve bu ülkelerde dört yüz milyondan fazla insan yaşamaktadır.

  Bu yüce devleti anlayabilmek, onun yalnız siyasi ve askeri tarihini bilmekle mümkün olmaz. Hatta, onun ictimai, iktisadi, hukuki ve idari teşkilatını anlamak; dini, tasavvufi, ilmi ve fikri hususiyetlerini öğrenmek, öncelikle şarttır. Günümüzde maalesef Osmanlı Devleti hakkında bilinenler, bilinmeyenlere nispetle çok azdır.

  Yayınevimiz tarafından neşre hazırlanan *Osman Gazi’den Sultan Vahidüddin Han’a Osmanlı Tarihi* isimli çalışmamız, 6. ciltle beraber tamamlanmış bulunmaktadır. Bu son ciltte Sultan Abdülaziz, Sultan Beşinci Murad, Sultan İkinci Abdülhamid, Sultan Mehmed Reşad ve Sultan Vahidüddin devirlerinin tarihi incelenmiştir.

  Eserde Osmanlı’nın siyasi, askeriî, iktisadi ve ictimai tarihi; başta padişahlar ve valide sultanlar olmak üzere hanedan mensuplarının ve bazı mühim devlet erkanının hayatları, şahsiyetleri, hizmetleri ve hayratı; yabancı devletlerle olan münasebetler ve teşkilat tarihi mevzuları ele alınmaktadır. Metin, anlatılan hadiselerle mütenasip tarihi menkıbelerle süslenmiş, kuru ve sıkıcı bir anlatımdan uzak durulmuştur. Arşiv vesikaları, gravürler, resimler, fotoğraflar ve haritalarla eserimiz, daha da zenginleştirilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.