sadsad x
asdasd

Ortaokul Öğrencileri İçin Bilim Uygulamaları

Hatiboğlu Yayınları

Kenan Okan

35,00 TL
31,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
3,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ortaokul Öğrencileri İçin Bilim Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 550
ISBN: 9789758322794
Kapak: Ciltsiz
Kenan Okan
Kenan Okan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ortaokul Öğrencileri İçin Bilim Uygulamaları Kısa Özet

  Sevgili Çocuklar,

  Çocuklar, küçük yaştan itibaren çevresindekilere merak ettikleri için birçok soru sorar. Bunların çoğu fen ile ilgilidir. Örneğin: Neden gök mavi, neden güneşin batışı kırmızı. Neden bir dere akarken lık lık diye ses çıkarıyor? Bir damla ne kadar büyüktür? Bütün damlalar aynı büyüklükte midir? Kalbimiz günde kaç kez atar? Bu sorular gibi binlerce soru aklımıza gelir. Bu soruların bir kısmını anne ve babamız yanıtlar, bir kısmını öğretmenimiz birçoğunu ise kitaplardan öğreniriz. Bazılarının ise cevabını bulmak için kendimiz deney yaparız. Günümüzde her yaşta insanın merak ettiği milyonlarca soru vardır. Bu soruların bir kısmını bilim adamları çözmek için çalışıyor. Bir kısım soruları da zaman içinde sizler çözeceksiniz. Bazı sorular da uzun yıllar çözüm için bekleyecek.

  Bilim dünyasına ilk adımınızı atmanıza yardımcı olmak üzere Bilim Uygulamaları adıyla bu kitap hazırlandı. 
  65 yılı aşkın süredir her yerde bulunabilen basit malzemelerle fen deneyleri yapmak için çaba harcıyorum. Topladığım ve defalarca denediğim 3.000 kadar basit deneyden bir kısmını seçip bu kitabı hazırladım. Seçtiğim deneylerin her biri ilginç deneylerdir. Her biri evde bulunan basit malzemelerle kolayca yapılabilir. Siz de biraz çaba ile bu deneylerin birçoğunu yapabilirsiniz.

  Deneylerin tamamı 8-16 yaş çocukları için hazırlanmıştır. Bu yaş çocukları anne ve babalarının çok az yardımıyla deneyleri kolaylıkla yapıp anlayabilir. Bu yolla siz sevgili çocuklar bilim dünyasına ilk adımı atmış olacaksınız.

  Hepinize başarılar diler, Bilim Dünyasına hoş geldiniz derim. 

                   

Ortaokul Öğrencileri İçin Bilim Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.