Ortaöğretimde Maneviyat Bilinci ve Değerler

Çamlıca Yayınları

Abdülaziz Yeniyol

120,00 TL
86,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
33,60 TL
Ortaöğretimde Maneviyat Bilinci ve Değerler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786258427134
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Abdülaziz Yeniyol
Abdülaziz Yeniyol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ortaöğretimde Maneviyat Bilinci ve Değerler Kısa Özet

  Değerler insan hayatını düzenleyen, hayatına anlam katan, davranışlarına yön veren, güdüleyen ve birlikte yaşamayı mümkün kılan köklü inançlardır. Olmuş olandan çok, olması gerekene odaklanan değerler, teoriden çok pratikle ilişkilidir. Bu yönüyle değerler hem insana hem de topluma şekil veren çok önemli dinamiklerdir.
  Değerler, toplumların duygularını ve isteklerini ortaya koyan bağlayıcı hükümlerdir. Zira değer, herhangi bir toplumda yaşayan kişilerin eşya hakkındaki duygu ve isteklerinin göstergesi olan ve o toplumun bütün fertleri tarafından ortak ve değişmez bir bütün olarak kabul edilen hükümlerdir.
  Bireylerin eylem ve davranışlarına rehberlik eden, bunların güzelliğini, yerindeliğini, etkililiğini ve ahlakiliğini belirleyen ilke ve standartlar olan değerler, bireye saygın bir özgürlük ve özgünlük kazandırır, onun kişiliğini geliştirir ve mükemmelliğe ulaşmasını sağlayacak gücünü arttırır. Kendi kimliğini inşa etme yolunda bireye ve hayatına anlam katan değerlerin her biri, en genel ifadeyle bireyin kendini gerçekleştirmesine hizmet etmektedir.

   

 • 2. Hamur

Ortaöğretimde Maneviyat Bilinci ve Değerler Hakkında Yorumlar