sadsad x
asdasd

Ortaöğretimde Etkin Eğitim ve Öğretim

Nobel Akademik Yayıncılık

Fulya Öztaş

42,00 TL
33,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Ortaöğretimde Etkin Eğitim ve Öğretim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786053205197
Kapak: Ciltsiz
Fulya Öztaş
Fulya Öztaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ortaöğretimde Etkin Eğitim ve Öğretim Kısa Özet

  Niçin Fen Eğitimi?

  Öğretme olgusu zamana yayılan bir süreç olup, büyük oranda çevresel etkilere ve eğitim-öğretim döneminde kazanılan bilgi ve becerilere bağlıdır. Bireylerin sağlıklı düşünme yeteneği kazanmaları eğitimin ana amaçlarındandır. Bu nedenle sağlıklı düşünen bir toplum yaratmak ancak iyi bir fen eğitimi ile mümkündür.
  Günümüzde fen kökenli teknolojik ve bilimsel gelişmelerin ve bunlara bağlı terimlerin hızlı bir şekilde toplum yaşantısına girmesi söz konusudur. Bu nedenle toplumun tüm bireylerinin *fen okur-yazarlığını* konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

  Okullarda alınan fen eğitiminin *Toplumsal tepki* olarak isimlendirilen doğru tepkilerin doğru yerde ve doğru zamanda oluşturulmasına olanak sağlaması gerekmektedir.

  Okullarda her seviyedeki müfredat programlarında ana unsur olarak yer alan Fen Eğitimine farklı bir açıdan yaklaşım gösteren bu çalışma, mevcut yabancı kaynakların taranması ve ülkemizde Fen Eğitiminde karşılaşılan sorunların irdelenmesi sonucu oluşturulmuştur.

  Fen eğitimi çalışmalarında temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla hazırlanan bu kaynağın öğretmenlik uygulamalarında geniş bir kullanım alanına sahip olacağı düşünülmektedir.

Ortaöğretimde Etkin Eğitim ve Öğretim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.