Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 2: Ortaçağ Felsefesi

Küre Yayınları

Anthony Kenny

380,00 TL
266,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
114,00 TL
Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 2: Ortaçağ Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 355
ISBN: 9786057646675
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 21 adet satılmıştır.
Anthony Kenny
Anthony Kenny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 2: Ortaçağ Felsefesi Kısa Özet

  Sir Anthony Kenny, Hıristiyan ve İslam düşüncesinin kurucularından Rönesans’a kadar, MS 400’den bu yana bir milenyumu aşkın bir dönemde felsefenin hikâyesini sunan, Batı felsefesinin yeni tarihini anlatmaya devam ediyor.

  Ortaçağ’da felsefe büyük gelişme kaydetti; dönemin entelektüel çabası, Thomas Aquinas ve John Duns Scotus gibi büyük eğiticilerin sistemleri ile 13. ve 14. yüzyıllarda doruğa ulaşıyor.

  Özel olarak geniş bir popüler okur kitlesi için yazılmış, ancak ciddi ve büyük filozoflara dair hakiki bir anlama kabiliyeti sunacak kadar derin olan Kenny’nin açık ve canlı felsefe tarihi, Batı düşüncesinin seyrini şekillendiren insanlara ve fikirlere ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir çalışma.

  *Bu harika kitap felsefe tarihi için sadece yetkin bir kılavuz değil, aynı zamanda felsefi soruşturmanın bütün büyük konularına güçlü bir giriş niteliğindedir. ...Kenny’nin üslubu son derece açık. ... Ele aldığı kapsamlı konuyu yalnızca büyük yazarların sahip olduğu zarif bir dokunuşla aktarıyor. Genişliği, öğrenme derinliği ve felsefi gelişmişliğiyle birlikte bu, elinizdeki kitabı muazzam faydalı kılıyor. ... Sizi diğer ciltleri okumak için istekli kılıyor ve entelektüel dünyanın sonsuz zenginliğine ikna ediyor.*
  James Ladyman, Times Higher Education Supplement
  (Batı Felsefesinin Yeni Tarihi: Antik Felsefe, Cilt I, değerlendirme yazısından)

 • 2. Hamur

Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 2: Ortaçağ Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.