sadsad x
asdasd
14,00 TL
8,68 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
5,32 TL
Emekçinin El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 131
ISBN: 9786052493793
Kapak: Ciltsiz
H. Esat Yavuztürk
H. Esat Yavuztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Emekçinin El Kitabı Kısa Özet

  Kişisel çıkar ve din bezirganları 'emekçilerin mantığını paslı çemberle tutsak ettikleri' için ki, bu kandırılan insanlar asırlardır gölge tutmaya çalışıyorlar. Gerçekleri gören aydınlar kalemiyle, diliyle ve politik uğraşlarıyla emekçi halka ulaşamamışlardır. Bu küçük kitapta karıncayı incitmeden; emekçilerin nasıl uyutulduğu kendi yaşantılarından basit örneklerle anlatılıp, gözünü kapatan perdenin kaldırılmasına çalışılıyor.

  İnanç konusunda, İslam dini teğet geçilip; Hristiyanlık daha detaylı ve gelişmeler kaynağından anlatılmaya çalışılıyor. Kitabın sonunda da, Tanrının bir 'kutsal inanç' olduğu bazı yazarların yapıtlarında aynen yansıtılıyor. Bu nedenle de 'Deizm'in kapısı açılıp, Sosyalizm'in kökü sulanıyor.' Yani, Karl Marx ile Friedrich Nietzsch birleşip emekçi Osman'ın sofrasını kuruyorlar. Bu gerçeğin, özellikle okuyanların kendi mantığı ile kabul etmesi öneriliyor.

  'Uyuyan Bu Dev' uyandığı zaman bu gücün önüne hiçbir kuvvetin geçemeyeceği vurgulanıyor. Bu küçük kitap da bu maksatla yazılmıştır.

  Umarım okuyanlara faydalı olur.

Emekçinin El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.