sadsad x
asdasd
29,00 TL
21,46 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
7,54 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Örnek İnsanlar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9789752613980
Kapak: Ciltsiz
Cem Ali Yaman
Cem Ali Yaman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Örnek İnsanlar Kısa Özet

  Ailesi çok fakir olduğu için ilkokulu bitirdikten sonra okuyamamış, bakkal çıraklığı yapıyordu. Bir akşam eve dönerken boş bir sandık üzerine çıkmış bir adam, elinde renkli bir insan kafası tutmuş, etrafına toplanan insanlara, *Dünyanın ilginç bilimlerinden biri olan Frenolojiyi benden öğrenin!* diye sesleniyordu.

  Bakkal çırağı, kalabalığı yararak bu adamın önüne kadar geldi ve onu dikkatle dinlemeye başladı. Adam, çocuğu fark etti, elini onun başında gezdirdikten sonra kaşlarındaki kavisin buluş yapma yeteneğine, öne çıkık alnın güçlü bir hafızaya işaret ettiğini söyledi. *Zaman öldüren ve bir işe yaramayan macera kitapları yerine tarih, biyografi ve felsefe gibi faydalı kitaplar oku!* dedi.

  Çocuk bu adamın sözlerinden çok etkilendi. Ertesi gün haftalığından biriktirdiği parayla tarih ve biyografi kitapları satın aldı; bunları kısa zamanda okudu. Arkasından sosyal konulara merak sardı. Ciddi kitaplar okumaya devam etti.

  Bir zamanların bakkal çıraklığı yapan bu çocuk ünlü bir devlet ve siyaset adamı oldu. Sözleriyle kendisine cesaret veren ve yönlendiren Frenoloji bilginini hiç unutmadı.

  Kitapta buna benzer birçok örnek insanın hayat hikâyesini, yol gösterdikleri ve örnek oldukları başarılı insanlardan okuyacaksınız.

Örnek İnsanlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.