sadsad x
asdasd

Örnek Bir Yönetici Ömer Bin Abdülaziz

Çıra Çocuk Yayınları

Adil Akkoyunlu

18,00 TL
11,70 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Örnek Bir Yönetici Ömer Bin Abdülaziz Hakkında Bilgiler
Türü: Din Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059853217
Kapak: Ciltsiz
Adil Akkoyunlu
Adil Akkoyunlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Örnek Bir Yönetici Ömer Bin Abdülaziz Kısa Özet

  Adil Akkoyunlu,İslam tarihi eserimizn bu sekizinci kitabında çocuklarımızı Ömer Bin Abdülaziz’le tanıştırmak istiyor. Ömer Bin Abdulaziz, Emevilerin sekizinci devlet başkanıydı. Alim bir insandı ve örnek bir yöneticiydi. Tamamen çökmüş olan İslam devletini iki buçuk yıl içerisinde yeniden ayağa kaldırdı. Bütün bu haksızlıkları giderdi. Asrısaadeti yeniden yaşattı. Tarihçiler ona beşinci halife diyorlardı. Çocuklarımızı Kuranla,Resulle, Resullerin ailesiyle, yakın arkadaşları ile tanıştırmazsak; başkalarıyla tanışır. Onlar çocuklarımıza örnek olurlar.

  Tarihi bilmeyenler, yaşadıkları zamanı da bilmezler ve geleceği göremezler tarih geleceğin karanlığına ışık tutarlar. Çocuk gelecek demektir,çocuklarını gerektiği şekilde eğitip yetiştiremeyen toplumlar, geleceklerini yitirirler. Kuranı rehber, Resulü örnek tanımadıkça insanlığın yüzü gülmeyecektir.Dünya insanlığı, bugün bu sorumluluğunu yerine getirmenin cezasını çekiyor.

  Tarihiyle tanışamayanlar, yaşadıkları günü de tanıyamazlar ve gelceği göremezler. Tarih geleceğe ışık tutar. Akkoyunlu bu eserinde de vahye uymayan delilsiz dayanaksız, abartılı ifadelere yararı olmayan detaylara ve gereksiz tartışmalara yer vermiyor. Akkoyunlu, roman tadında şiirimsi bir anlatımla sunuyor kitabını.

   

Örnek Bir Yönetici Ömer Bin Abdülaziz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.