sadsad x
asdasd

Orman, Ormancılık Kavramları ve Terimleri Sözlüğü

Turhan Kitabevi - Hukuk Kitapları

İlyas Çügen

140,00 TL
133,00 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Orman, Ormancılık Kavramları ve Terimleri Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Sözlükler
Sayfa Sayısı: 1409
ISBN: 9786055593322
Kapak: Ciltsiz
İlyas Çügen
İlyas Çügen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Orman, Ormancılık Kavramları ve Terimleri Sözlüğü Kısa Özet

    Bu sözlük, hazırlanış yöntem ve tekniği itibariyle yüzyılın ilk örneğidir denebilir. Bu kıymetli çalışmayı Orman Fakülteleri, Eczacılık Fakülteleri ve Ziraat Fakültelerinde ve Mühendislik Fakültelerinin Çevre Mühendisliği bölümlerinde ders veren değerli Öğretim Üyelerimize ve kıymetli Öğrencilerine, Çevre ve Orman Bakanlığında, Orman Genel Müdürlüğünde ve Orman Bölge Müdürlüklerinde görev yapan ve ayrıca serbest olarak çalışan Orman Mühendislerine ve Orman Yüksek Mühendislerine, Orman Teknikerlerine, Çevre, Peyzaj ve Jeoloji Mühendislerine, İl ve İlçe Ziraat Müdürlüklerinde görev yapan ve serbest çalışan Ziraat mühendislerine, Ziraat Yüksek Mühendislerine ve Ziraat Teknikerlerine, Bakanlık ve Genel Müdürlük Hukukçularına, Eğitim Daire Başkanlıklarına, Hukuk Müşavirliklerine, Orman Mühendisleri Odasına, Ormancılar Derneği ile TEMA Vakfı üyelerine, ayrıca değerli Hukukçularımıza, Avukat ve Hâkimlerimize, bilim adamlarımıza ve doğayı sevenlere, dünya insanına yararlı olacağı düşüncesiyle bu sözlüğü hazırladık.

    Sözlüğün, kelime ve kavramlar bölümünde bir kısım özgün maddeleri resimlendirdik. Ekler bölümünde ise, bazı orman ağaçlarının renkli resimlerini koyduk.

    Ayrıca biz sözlüğümüzün sonuna, genelde Türkiye’de ve Dünya’da hazırlanan sözlüklerde bulunmayan genel bilgilere giriş, ekler ve lejant bölümlerini ilave ettik. Memleket Haritaları lejantı ile Amenajman plan ve meşcere haritalarını okuma anahtarını renkli olarak ekledik.

Orman, Ormancılık Kavramları ve Terimleri Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.