sadsad x
asdasd
30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Orada Kalmalıydı Zaman Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786058363977
Kapak: Ciltsiz
Rahmi Sözer
Rahmi Sözer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Orada Kalmalıydı Zaman Kısa Özet

    Rahmi Sözer’in Kırklareli’nin Vize ilçesinin Evrencik köyünde başlayan, İstanbul’un lezzetli zamanlarına da tanıklık eden çocukluğunun ardından, 1974 yılında eğitim aşkıyla gittiği, ancak mezun olmasına *izin verilmeyerek* umutlarının yıkıldığı Arifiye Öğretmen Okulu’nda, *80* öncesinde yaşananları biraz duygusal, biraz eleştirel ama son derece samimi bir dille anlattığı kitabı *Orada Kalmalıydı Zaman* Erik Yayınları’ndan çıktı.

    Önce köy enstitüleri, ardından öğretmen okulları… Türkiye’nin insanlarının, o yoksul zamanlarının, o kıymetli para ve emekleriyle kurulan, yaşamayanın, görmeyenin, imkânlarını, güzelliklerini tasavvur edemeyeceği bu okullar, bilinen ama bilinmeyen, bilinmezlikten gelinen, üstü kapatılan birçok nedenle ortadan kalktılar.

    Rahmi Sözer, *Okulumuzun son yıllarında, anarşinin, terörün, tuzakların, hainliklerin, vefasızlıkların, yıllarımızı ve hayallerimizi mahvetmesine kimse engel olamadı,* diyor. *Boşa geçmiş o son yıllar, acılara gark olmuş o lanetli zamanlar umarım bir daha yaşanmazlar.*

Orada Kalmalıydı Zaman Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.