300,00 TL
195,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
105,00 TL
On İki Sezar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786256989948
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 14 adet satılmıştır.
Mary Beard
Mary Beard
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • On İki Sezar Kısa Özet

  “Barnes & Noble Yılın En İyi Tarih Kitabı”
  “Waterstones 2021`in En İyi Tarih Kitabı”
  “CapX Yılın Kitabı”
  “Kirkus Reviews Yılın En İyi Kurgu Dışı Kitabı”
  “Library Journal Sonbahar 2021 Yılının Mutlaka Okunması Gereken Kurgu Dışı Kitabı”

  “Üretken bir yazar ve seçkin bir Eski Çağ tarihçisi olan Beard, Roma imparatorlarının imgelerinin iki bin yıl boyunca sanatı, kültürü ve siyaseti nasıl etkilediğini ustalıkla tasvir ediyor.” – Barry Strauss

  “Derinlemesine araştırılmış bu kitap, Antik Roma imparatorluk portrelerinden on dokuzuncu yüzyıl heykeltıraşların eserlerine kadar, Roma sanatının iki bin yıl boyunca Batı dünyasının iktidar anlayışını nasıl şekillendirdiğini inceliyor.” – New York Times

  İktidarın yüzü neye benzer? Sanatta kimler, neden anılır? Nefret ettiğimiz siyasetçilerinheykellerine nasıl tepki veririz?

  Acımasız Iulius Caesar’dan tutun da sineklere işkence eden Domitianus’a kadar Mary Beard, Suetonius’un On İki Caesar’ı üzerinden Batı dünyasındaki zengin, güçlü ve ünlü insanların portrelerinin nasıl olup da Roma imparatorlarının imgesi tarafından biçimlendirildiğini anlatıyor.

  On İki Caesar; bu katil hükümdarların Antik Çağ’dan Rönesans’a ve dahası talihsiz liderlerin Roma yanarken keman çalan Nero’lar olarak karikatürize edildiği günümüze kadar sanatta neden bu kadar büyük bir yer işgal ettiğini sorguluyor.

  SPQR kitabıyla Antik Roma’nın olağan üstü tarihini anlatan usta kalem Mary Beard, On İki Caesar: Antik Dünyadan Modern Dünyaya İktidar İmgeleri’nde yüzlerce renkli fotoğraf eşliğinde Romalı hükümdarların imgelerinin antik zamanlardan günümüze sanatı, kültürü ve iktidarın temsilini nasıl etkilediğinin büyüleyici hikâyesini sunuyor.

 • 1. Hamur

On İki Sezar Hakkında Yorumlar