Ömür Akkor'un Önerdiği Kitaplar

Ömür Akkor kimdir?

                     Uludağ Üniversitesi “İktisat Bölümü” mezunudur. Halen ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi “Kültürel Miras ve Turizm” bölümüne devam etmektedir. Doğu Akdeniz Üniversitesinde Gastronomi bölümünde “Anadolu Mutfak Tarihi”, “Osmanlı Mutfağı” ve “ Türk Mutfağı” dersleri vermektedir. 105 yıldır devam eden ve Türkiye’nin en eski arkeolojik kazısı olan Alaca Höyük’te kazı çalıştayı ekibinde şef olarak bulunmakta ve 4000 yıllık yemekleri hayata geçirmektedir. Son 15 yıldır Türkiye mutfağı üzerinde çalışmalar yapmak için 81 ili gezmiş ve “Türk mutfağı için 250.000 km” projesini tamamlamıştır. Proje “Türk mutfağı için 300.000 km” olarak devam etmektedir. Bu seyahatler sonucunda yazdığı "Ömür Akkor ile    Komili Lezzet Seyahatnamesi”nin ilk cildi 2016 yılında yayınlanmış olup, yeni gezilerinin lezzet rotalarınıı her pazar Habertürk gazetesi pazar ekinde yayınlamaktadır.       

                  

                    Türk Mutfak kültürü üzerine yazdığı 19 adet yemek kitabının yanı sırada görme engelliler için hazırladığı 3 adet yemek kitabı bulunmaktadır.

                   

                    2013, 2014 ve 2016 da yazdığı kitaplar yemek kitapları nobeli sayılan gourmand cookbook awards tarafından dalında dünyanın en iyisi seçilmiştir

Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.