sadsad x
asdasd
161,00 TL
104,65 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
56,35 TL
Ömrüm Ateşten Gömlek Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786059147026
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Güray Kırpık
Güray Kırpık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ömrüm Ateşten Gömlek Kısa Özet

    Bu kitabı hazırlama amacımız Dr. Ahmet Cebeci’nin maceralı ve mücadeli hayatının milletimizce bilinmesine vesile olmak ve yayın dünyasına da kalıcı bir hatıra eseri bırakmaktır. Ayrıca bu kitabımızda yalnızca kişisel anılar olmayıp, kişi üzerinden Türk Milleti’nin tarihinden kesitleri, milletimizin sorunlarını ve uğradıkları işkenceleri de bulmak mümkün olacaktır.

    Dr. Ahmet Cebeci denince öncelikle adeta yaşayan bir tarih, Balkanların evlad-ı fatihanından bir yadigar, insani olarak da milletine düşkün, sevecen, kendi yemeğini öğrencilerle paylaşacak kadar cömert bir mücadele eri akla gelir. Mütevaziliği erdem olarak edinmiş, yaşayan bir Ahi gibidir. Bu yönü Ahmet Cebeci’yi her zaman diğer insanlardan ayıran özelliklerden olmuştur. Yayınladığı makaleler yabancı bilim adamları tarafından da kabul görmüş, atıf almıştır. Bunlar arasında Alexander Popovic’in *Balkanlarda İslam* kitabı ile Stanford Shaw-Ezel Shaw’un *Osmanlı Tarihi* anılabilir.

    İşte bunun için Ahmet Cebeci’nin hayatını hazırlamak yayın dünyasına sunmak bizler için ödenmesi gereken bir borçtur. Bu çalışmamızı hazırlarken Ahmet Cebeci ile gece-gündüz farklı yerlerde, farklı zamanlarda çalıştık. Akşam geç saatlere kadar olan kayıt deşifre, tashih ve tekit çalışmalarımızla siz okurlara anı geçmişle birleştiren güzel bir eser bırakmak için elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Bu çalışmanın üçlü sacayağı oldu. Hikaye kaydının alınması, deşifresi ve editörlük safhası olmak üzere gerçekleştirilen üç aşamalı çalışma, 2013-2014 yılları boyunca iki yıl sürmüştür.

  • 2. Hamur

Ömrüm Ateşten Gömlek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.