54,00 TL
39,42 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
14,58 TL
Olcas Fenomeni Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 584
ISBN: 9786053012337
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Safar Abdullo
Safar Abdullo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Olcas Fenomeni Kısa Özet

  Olcas Fenomeni Kazak şair, düşünür, politikacı, diplomat ve nükleer karşıtı Olcas Süleymenov hakkında yazılan makale, deneme ve anılardan oluşan benzersiz bir seçki. Kitapta bilim adamlarının, yazarların, yer yer sıradan okurların Olcas Süleymenov’un sanatı üzerine düşüncelerini içeren makale ve konuşmaların en ilgi çekici olanları bir arada sunulmuştur.

  Eski SSCB’yi oluşturan halkların yaşamındaki onca değişiklik ve zorluğa, diğer yandan küresel ölçekte kitap okuma oranının düşmesine rağmen, Olcas, Kazak toprağının yetiştirdiği şairler arasında en çok okunan ve yabancı dillere en fazla çevrilen şair olma özelliğini korumaktadır.

  Olcas Süleymenov’un şiirleri pek yakın zamanda ABD’de basıldı, eserleri daha önce Fransa, Almanya ve İtalya’da defalarca yayınlandı. Polonya’da Kil Kitap nefis bir şekilde basıldı, Ukrayna’da ise Az i Ya,Tarih Öncesi Türkler ve Yazının Dili okurlarla buluştu. Yine birtakım başka eserleri de diğer yabancı dillere aktarıldı.

  Olcas Süleymenov hakkında yazılmış olan *her şey*i buraya alamamış olmamız pek muhtemel olmasına rağmen, kitapta toplanan makale ve yazıların bu benzersiz şahsiyetin sanatının özüne nüfuz edebilmek açısından birbirinden farklı derinliklere sahip olduğunu görüyoruz.

  Bu toplu değerlendirme bir dönemin fenomeni olan Olcas Süleymenov’un hayatının ve eserlerinin en karakteristik özelliklerini sunmayı amaçlıyor.

   

   

   

 • 2. Hamur

Olcas Fenomeni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.