sadsad x
asdasd

Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin Rehberlik

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Saniye Arsoy

124,00 TL
104,16 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
19,84 TL
Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin Rehberlik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 456
ISBN: 9786050022124
Kapak: Ciltsiz
Saniye Arsoy
Saniye Arsoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin Rehberlik Kısa Özet

  Günümüzde eğitim anlayışında bireylerin kendilerini tanıma, anlama, yetilerini geliştirme ve genel anlamda kendilerini gerçekleştirme ihtiyacı vardır. Eğitim alanında öğrencilere götürülecek rehberlik hizmetleri bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik olacaktır.

  Bir uzmanlık alanı olarak rehberlik hizmetleri uygulamada ancak iyi yetişmiş psikolojik danışman ve öğretmenler tarafından gerçekleştirilebilir. Bu nedenle okullara götürülecek rehberlik hizmetlerinin yeterli ve etkili olabilmesi için öğretmen ve öğretmen adaylarının sorumluluk bilincinde olarak gerekli bilgi ve donanımla yetişmiş olması gerekir.

  "Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin REHBERLİK" kitabı okul rehberlik faaliyetlerinde görev alan öğretmen ve görev alacak öğretmen adaylarına rehberlik anlayışı çerçevesinde görev ve sorumluluklarının bilincine vararak üstlenmesi gereken rolleri fark ettirmek ve bu konuda gerekli bilgi ve donanımı kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır.

  Kitapta frehberlik alanında yer alan teorik yaklaşımların yanında öğretmenlerin ihtiyaç duyabileceği, eğitsel ve mesleki alanlardaki bilgi, beceri ve donanımlara, öğretmen-öğrenci, öğretmen-veli ilşkilerinin yapılandırılması konusunda temel noktalara ve götürülecek hizmetlerin kalitesini arttırmak için kullanılacak tekniklere yer verilmiştir.

Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin Rehberlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.