sadsad x
asdasd
33,00 TL
28,05 TL
%15 indirim
Öğrenme İçin Denetim Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786053202684
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
James M. Aseltine
James M. Aseltine
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öğrenme İçin Denetim Kısa Özet

  Denetim ve değerlendirmeye ilişkin geleneksel yöntemler, öğretmenlerin girdilerine odaklanmaktadır: ders planları, öğretim ve sınıf yönetimi uygulamaları. Ancak en önemlisi, öğretmenlerin elde ettikleri çıktıdır: öğrenme. Bu kitap, öğrencilerinin öğrenme ihtiyaçlarına hitap etmede eğitimcilerin analitik ve öğretimsel kapasitelerini geliştirdiği kanıtlanan veri temelli ve öğretmen yönelimli Performansa Dayalı Denetim ve Değerlendirme'yi (PDDD) tanıtmaktadır. Bu yaklaşım; bağlantısız yıllık hedeflerden ve kurum dışından kurum içine doğru gerçekleştirilen gelişim girişimlerinden uzaklaşmayı ve öğretmen değerlendirmenin, stratejik mesleki gelişimin ve okul gelişim planlamasının tamamen bütünleştirilmesini içermektedir.
  Öğrenme için Denetim;

  • Standartlarda ifade edilen temel bilgi ve beceri alanlarında öğrenci performansını geliştirmeyi hedeflerken öğretmenlerin kararlarına saygı göstermeye,
  • Öğretimsel kararlara dayanak olarak performans verisinin kullanılması ve eylem araştırması yoluyla bu kararların etkililiğinin izlenmesi için öğretmenleri güçlendirmeye,
  • Öğretmenlerle ve öğretmenler arasında anlamlı iş birlikçi ilişkiler geliştirmeye ve
  • Öğretmen ve öğrenci gelişiminin güvenilir kanıtlarını elde etmeye önem veren okul liderleri için önemli bir kaynaktır.

  James M. Aseltine, Judith O. Faryniarz ve Anthony J. Rigazio-DiGilio, yaklaşımlarındaki en iyi uygulamaların temellerini açıklamakta ve uygulanması için kılavuz ilkeler sunmaktadırlar. Örnek ürünler ve açıklayıcı senaryolar; denetmenin rolünü, öğretmenlerin sorumluluklarını ve öğrencilerin kazanımlarını açıklayarak PDDD sürecini hayata geçirmektedir. Aynı zamanda bu yaklaşımın bölge raporlama zorunlulukları ve bütçe gerçekleri ile bağdaştırılmasına yönelik stratejilere ve gelişim ve değerlendirme döngüsü kapsamındaki dönüm noktalarına işaret eden bir planlama ve izleme aracı bulacaksınız.

Öğrenme İçin Denetim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.