sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Nur Hareketi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 230
ISBN: 9786059853118
Kapak: Ciltsiz
Erol Erkan
Erol Erkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Nur Hareketi Kısa Özet

    "Kaynak dilden hedef dile aktarılan manaların lafızda çoğu zaman kaybolması gibi teorik, hakikatlerin pratiğe aktarılması sırasında da çeşitli anlam kaymaları yaşanır. Bu hadisenin tabiatında vardır. Bu yüzden günümüzde Bediüzzaman`ın hakiki mesajının insanlara hakkıyla ulaştırılamadığını düşünmekteyim. Şimdiki Nur cemaatlerinin pek çoğunun daha çok Bediüzzaman`ı mesajıyla değil imajıyla temsil edebildiklerini görüyorum."

    Nur hareketinin ortaya çıkmasında belirleyici faktör nedir? Hareketin amacı, yöntemi, diğer dini gruplardan farkı ve motivasyon kaynakları neledir? Hareket kendisini nasıl meşrulaştırmaktadır? Nurcu hareket toplumda neden etkili olmaktadır? Farklı dönemlerde değişiklik gösteren Said Nursi`nin siyaset ve devlet ile ilişkisi gerçekte nedir? Çalışma, bu sorulara sosyolojik bir bakışla Risale-i Nur ve Nurcu aktörler ekseninde cevaplar sunuyor. 

    Bu çalışma Nur hareketini anlama çabasının bir ürünüdür. Zira Nur hareketi bugünkü çoğulcu yapısı ve içinde barındırdığı farklı düşünce ve eğilimleriyle kendisini muğlaklaştırmaktadır.

Nur Hareketi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.