375,00 TL
225,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
150,00 TL
Nöropsikanaliz Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786257344920
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 25 adet satılmıştır.
Hakan Atalay
Hakan Atalay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Nöropsikanaliz Kısa Özet

  NÖROPSİKANALİZ

  Hakan Atalay


  Elinizdeki kitap nöropsikanalizi tanıtmak için yazıldı. Nöropsikanaliz, ezelî ruh-madde meselesinin bir çeşidi olan zihin-beyin meselesine çağdaş yanıt arayışlarından biri. Bu arayışın köklerinin -ikisi de son zamanlarda yeniden keşfedilen- Freud ve Spinoza’da bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. 

  Zihin-beyin ilişkisi gibi geniş kapsamlı bir konunun tek bir kitapta tüketilemeyeceği açık. Ayrıca, meseleyi daha iyi kavramak için her iki alana (hem sinirbilime, hem de psikanalize) belli düzeylerde aşinâ olmak şart. Kitapta bu açığı kapatmak için, kısa da olsa, psikanaliz ve sinirbilime dair bölümler bulunuyor. Daha sonra, beynin toplumsallığı içinde ve toplumla ilişkileri yoluyla anlaşılabileceği inancının ürünü olan ‘toplumsal zihin’ ve ‘kendilik’ bölümleri geliyor. Son bölümde ise nöropsikanalizin kısa bir tarihçesi, bu alandaki son çalışmalar ve zihin modelleri sunuluyor. 

  Nöropsikanaliz, daha çok ruh sağlığı ile ilgilenen psikologlar, psikiyatristler, sinirbilimciler için bir başvuru kaynağı gibi hazırlanmış olmakla birlikte, Freud’un deyimiyle ‘genel entelektüel okur’un da ilgisini çekebilecek konular içeriyor ve zihin-beyin meselesi üzerine felsefî tartışmalara da mütevazi bir katkı sunmaya murat ediyor.

 • 2. Hamur

Nöropsikanaliz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.