Nikola Tesla - Bilime Yön Verenler

Parola Yayınları

M.Murat Sezer

100,00 TL
50,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
50,00 TL
Nikola Tesla - Bilime Yön Verenler Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimsel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786059398961
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 469 adet satılmıştır.
M.Murat Sezer
M.Murat Sezer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Nikola Tesla - Bilime Yön Verenler Kısa Özet

  Sırp asıllı Amerikalı mucit ve bilim insanı Nikola Tesla, elektriğe ve elektromanyetizmaya doğuştan gelen yatkınlığıyla yaşadığı dönemde hem bilime, hem de evlerdeki günlük hayata damga vurmuş bir isim. Tesla`nın icat ettiği birçok buluş ve geliştirdiği birçok prensip günümüzde halen kullanılmakta.

  Onun keşifleri arasında floresan ışığı, lazer ışını, kablosuz iletişim, elektrik enerjisinin kablosuz iletimi, uzaktan kumanda, robotik, Tesla`nın türbinleri ve dikey kalkış uçakları bulunuyor.  Tesla, telsizin ve modern elektrikli şanzıman sistemlerinin babasıdır. Dünya çapında 700`den fazla patenti kayıtlıdır.

  Tesla, görkemli boyu ve derin gözleriyle, çarpıcı bir fiziksel görünüme sahipti. Ayrıca olağanüstü zihinsel tazelik ile donatılmış bir adamdı ve dünya büyüdükçe daha fazla icatla dünyayı şaşırtmaya hazırdı.

  *Para insanların kendine biçtiği kıymete haiz değildir. Benim bütün param deneylere yatırılmıştır. Bunlarla yeni keşiflerde bulunup insanoğlunun hayatını biraz daha kolaylaştırmasını sağlıyorum.* demiştir.

 • 2. Hamur

Nikola Tesla - Bilime Yön Verenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.