sadsad x
asdasd

Nefesini Bilen Rabb'ini Bilir

Selis Kitaplar

Kubilay Aktaş

140,00 TL
98,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Nefesini Bilen Rabb'ini Bilir Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786059311106
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Kubilay Aktaş
Kubilay Aktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nefesini Bilen Rabb'ini Bilir Kısa Özet

  *‘Nefes nedir?’ diye sorarsanız deriz ki; Nefes, Hakikat Sultanı’nın yüceliğinden dolayı, kötülükleri söndürmek için kalpteki ateşe hakîm kıldığı bir nurdur. Allah günde, yirmi dört bin defa nefes aracılığıyla seni ziyarete gelir, seninle alışverişte bulunur.* der Muhyiddin İbn-i Arabi.

  Bu kitap, her an alıp vermekte olduğumuz nefeste saklı olan ruh hakikatinin farkına varmak ve bunu bizzat şahsımızda deneyimleyip inşâ etmek niyetiyle kaleme alınmıştır. Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi, bu çalışmada da, dinin ve kadîm öğretilerin kastettiği deneyimlenen ve ulaşılması gereken hakikati din dili üzerinden anlatıyoruz. 
  Dinin bilgisini, fıkhını, edebiyatını veya felsefesini ilahiyattan ve konunun uzmanı hocalardan öğrenebilirsiniz. Fakat bilginin ötesinde, kastedileni bizzat şahsınızda deneyimlemek; yani ölmeden önce ölmekle ifade bulan bu deneyimsel dönüşüm, ayrı bir çabadır. Bu yol; bilgiyle işaret edilen, ama bilginin işaretiyle sınırlı olmayan bir bilgelik yoludur. 

  Kitabın sonunda ve ayrıca dvd aracılığıyla sunduğumuz bir kısım kadîm nefes uygulamaları, Rahmani Nefes sarayının kapısının eşiği mahiyetindedir. Tekke usülleri ve esmalar aracılığıyla; kâdim şaman ritimleri, ney, bendir, kudüm ve tibet çanlarıyla uygulanan beden ve nefes teknikleri ancak Rahmani Nefes ile inşâ edilen sarayın Sultanı’na bir münacattır, O’nun kapısını çalmaktır. 

 • 2. Hamur

Nefesini Bilen Rabb'ini Bilir Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.