Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız

Domingo Yayınevi

Katherine Rundell

70,00 TL
48,30 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
21,70 TL
Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 105
ISBN: 9786051981260
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Katherine Rundell
Katherine Rundell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız Kısa Özet

    *Çoğu yetişkin, okuma sürecinin tek yönlü  işlemesi gerektiğini düşünür zira bunun aksi gerileme, olgunlukta geriye gitme olarak görülür. Önce PeterveJane denen çift başlı canavarı, ardından Narnia’yı aşıp Patrick Ness ile devam edersiniz... Derken yetişkin edebiyatına geçerek zafer kazanır, sonra da hep orada kalır, bir daha asla geriye dönüp bakmazsınız çünkü geriye bakmak mevki kaybetmek demektir. 

    Ama insan yüreği tren gibi düz bir hatta ilerlemez. Okuma serüveni böyle bir şey değil, en azından benimkisi böyle değildi. Çocuk edebiyatını ıskartaya çıkarırsak, yetişkin gözüyle okuduğumuzda farklı bir simya yakalayacağımız zenginliklerle dolu bir mücevher kutusunu ıskartaya çıkarmış oluruz.*

    Son dönemin en önemli yazarlarından Katherine Rundell, çocuk kitaplarının hayal gücünün fitilini nasıl ateşlediğini, dahası nasıl yeniden ateşleyebileceğini; çocuk edebiyatının cüretkâr ve oyunbaz tavrıyla, nasıl olup da içimizdeki eski açlıkları uyandırıp dünyaya dair yeni bakış açıları oluşturmamızı sağlayabileceğini gösteriyor. Yetişkin okur için keyifli ve ikna edici bir deneme. 

  • 2. Hamur

Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.