sadsad x
asdasd

Nebevi Sünneti Anlamak Yöntemi

Nuhbe Yayınevi

Ahmed Kılıçkaya

50,00 TL
30,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
20,00 TL
Nebevi Sünneti Anlamak Yöntemi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 134
ISBN: 9786058351721
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmed Kılıçkaya
Ahmed Kılıçkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Nebevi Sünneti Anlamak Yöntemi Kısa Özet

    Bu kitabı hazırlamaktaki maksadımız, mü’minler için hidayet rehberi, aydınlatan kandil, güzel örnek, zikri / risaleti açıklayan, öğreten olarak gelmiş olan Nebevî Sünneti anlamaktaki zaafiyetleri, yanılgıları, şüpheleri gidermeye katkıda bulunmaktadır.

    Sünnetin doğru anlaşılması, hem Kur’an’ın anlaşılması bakımından hem de bütün olarak Allah’ın risaletinin yani İslâm’ın doğru anlaşılması bakımından çok önemlidir ve kaçınılmazdır. Sünnet hakkında da çok konuşulmuş ve konuşulmaktadır. Buna rağmen özellikle günümüzde Müslümanlar nezdinde gereği gibi anlaşılmış değildir.

    Sünnetin anlaşılmaması ya da yanlış anlaşılması, hem Sünnetin işlevinin gerçekleşmesine engel olur hem de Sünnet adına yanlış işlerin, inançların, anlayışların, bidatların Müslümanların hayatlarına sirayet etmesine sebep olur. Sünnet, doğru anlaşıldığında bidatların karşısında en büyük engeldir. Ancak yanlış anlaşılırsa bidatların kapısı da olabilir. Bidat, Allah’a iftira ederek dinden sapmanın, din tahrifliğinin adıdır. Bu da Sünneti doğru anlamanın önemini ve doğru anlama yönteminin önemini ortaya koymaktadır.

  • 2. Hamur

Nebevi Sünneti Anlamak Yöntemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.