sadsad x
asdasd
98,00 TL
62,71 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
35,29 TL
Nazlı Kar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 840
ISBN: 9789750727221
Kapak: Ciltsiz
Cuniciro Tanizaki
Cuniciro Tanizaki
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nazlı Kar Kısa Özet

  Japon şiirinde kiraz çiçeklerine dair yüzlerce, binlerce şiir söylenmişti… Eskiler çiçeklerin açmasını sabırsızlıkla bekler… dalından düşüp giden çiçeklere hüzünlenirdi… defalarca, tekrar tekrar aynı şeyleri dillendiren sayısız şiir yazılmıştı… Sachiko küçük bir kızken, bu şiirler ona çok sıradan gelir, pek duygulanmadan okuyup geçerdi. Yıllar geçip yaşı ilerledikçe eski zamanlarda yaşamış bu insanların sadece hoş ve zarif bir söz söyleme kaygısında olmadığını fark etmişti. Kirazların çiçek açmasını nasıl özlemle beklediklerini… sonra en görkemli zamanlarında dökülüp giden çiçeklerin yarattığı hüznü… Sachiko da ruhunun derinliklerinde hissetmeye başlamıştı.

  Nazlı Kar bir döneme, farklı bir coğrafyaya,

  Japon algısına, kültürüne bir yolculuk gibi...

  Dört kız kardeşin odağında gelişen bir *kadın romanı*. Yazar, satırlarında gelenek ve modernlik, Doğu ve Batı kavramlarını sorgularken okuyucusunu da kendisine katılmaya davet ediyor. Kitap adını, Japon şiirindeki bir söz sanatından alıyor. Kiraz çiçeklerinin baharda dallarından dökülmesini kar zannetmek…

  Kitabın kurgusu da bu imgeye uygun bir biçimde mevsimlerin döngüsünü aktarıyor, zamanın geçişine duyulan hüznü bize ulaştırıyor.

   

Nazlı Kar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.