sadsad x
asdasd
32,00 TL
21,44 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
10,56 TL
Nazım’ın Hasreti Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786056937637
Kapak: Ciltsiz
Türkkaya Ataöv
Türkkaya Ataöv
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nazım’ın Hasreti Kısa Özet

  1970-72 yıllarında Sovyet Bilimler Akdemisi`nin konuğu olarak Sovyetler Birliği`nde kalan Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, akademik çalışmalarının yanı sıra bu iki yıl boyunca Nazım Hikmet`in son yılları üzerine özel bir araştırmaya girişti. Nazım`ın en yakın dostlarından Ekber Babayev, karısı Vera, Prof. Ataöv`ün bizzat tanışıp, görüştüğü insanlar arasındaydı.

  Bu kitaba temel olan yazılar ilk olarak 1976 yılında Vatan gazetesinde bir dizi olarak yayınlandığında büyük ilgi görmüştü. Bugün artık çok ünlü olan pek çok Nazım resmi ilk kez Prof. Ataöv sayesinde Türk insanıyla buluşuyordu. Nazım Hikmet`in son yıllarıyla ilgili pek çok bilinmeyen de bu yazı dizisi sayesinde gün ışığına çıkmıştı.

  Elinizdeki kitap Nazım`ın vatan sevgisini ve ülke hasretini en iyi yansıtan yapıtlardandır. Kitapta Nazım`ın hangi koşullarda Türkiye`yi terk etmek zorunda kaldığını, Sovyetler`deki yaşantısını, Sovyet düzeniyle yaşadığı tartışma ve çatışmaları, devrimci savaşımı o dönem nasıl sürdürdüğünü en yakın dostlarının tanıklıklarıyla göreceksiniz.

  "Nazım`ın Hasreti" Nazım`a hasret duyanlar için...

Nazım’ın Hasreti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.