sadsad x
asdasd
Eda Söğütlü Alışveriş Listeme Ekle
- sude - , okursanız kesinlikle pişman olmazsınız, harika bir kitap❤️
5/ 5
- harika - , mükemmel bi kitap kesinlikle okumanızı tavsiye derim
5/ 5
25
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 368
ISBN 9786052287330
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
30,00 TL %41
bkmkitap.com
Fiyatı
17,70 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Nar Kısa Özet

  *Ne yaparsan erişirsin kalplerine? Dudaklardaki zehri kalbe akıtmadan, nasıl karşı koyabilirsin aşka? Ve nasıl kaybedebilirsin masumiyeti, o karanlık dünyada…*

  Nar; dünyadaki birçok kültürde yer edinmiş, her coğrafyada ayrı bir anlamın habercisi olmuştur. Yunanistan’da ve Orta Doğu’da yüzyıllarca şifanın sembolü olup, içinde barındırdığı mistik öykülerin de başkahramanı olmayı başarmıştır. Farsça’da *ateş* anlamına gelen nar, ateşle ve kalple özdeşleşen tutkulu aşkın sembolüne dönüşmekten kurtulamamıştır. Nitekim bunun en güzel örneği, Yunan Mitolojisi’nin en büyük aşklarından biri olan Hades ve Persephone’nin hikâyesinde başrol oynamasıdır.

  ***

  Yaşamındaki ironi Tanrısaldı. En uzun gün, 21 Haziran'da dünyaya gelmişti, Gece. Yeni yaşının ilk gününde, o hayatının bu denli değişeceğini hiç düşünmemişti. Çünkü geçmişte kapanmayan hesaplar ve tarihin boğucu tozları o istese de onun peşini bırakmayacaktı. Hayatına giren yeni insanların, onu tepeden tırnağa bambaşka birine çevirmesi kaçınılmazdı.

  Gece Altınay, sıradan sürdürdüğü hayatındaki bu çarpıcı gelişmelere ayak uydurmaya çalışırken; özgürlüğünü kaybettiği dünyada kendini yeniden yazdı. O artık yeraltının karanlık yüzü, Hades’in Persephone’si olmuştu. Çünkü ona Alas Çetin tarafından ikram edilen Nar’ı kabul etmişti. Ve yeraltında bir şey yiyenlerin, yeryüzüne çıkma hakları yoktu.

Nar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.