sadsad x
asdasd
Namaza Çağrı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 113
ISBN: 9786058938786
Kapak: Ciltsiz
Ali Rıza Demircan
Ali Rıza Demircan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Namaza Çağrı Kısa Özet

  Namaz Kelime-i Şehadet getirilerek Allah ile yapılan sözleşmenin yenilenmesidir. İslam Dini`ne imanın, gerektirdiği temel ibadettir. Rabbimizin huzurunda sorgulanacağımız ilk kutsal görevimizdir. Allah`ımızın rızasına erdirecek en faziletli ameldir. Çünkü Namaz Allah`ın egemenliğini fiilen tanımadır. Onun hükümranlığına boyun eğiştir.

  Namaz bedenin, aklın ve kalbin katılımı ile. gerçekleştirilecek ibadettir. Namaz İslami imanın belgesidir. İnancın yaşama dönüşüdür. Vücudda baş konumundadır, İslam` in ana sütunudur.

  Namaz yıldızlar, dağlar, hayvanlar ve denizler gibi her bir varlığın ibadet şekillerini içeren, bunun için de ayakta, eğilerek ve yere kapanarak yapılan kulluk zirvesi ibadettir.

  Namaz, bize bizden yakın olan Allah`ımızla beraber olduğumuz bilincine yükselten ibadettir.İnsanın Allah`a en yakın olacağı secdeyi içine alan bir ibadet olduğu için namaz, bütün peygamberler ve kutsal kitapların görevleştirdiği ibadettir. Örneğin; Hz. İbrahim ve bağlıları, Hz. Musa ve inançlıları Hz. İsa ve havarileri namazla Allah`a ibadet etmişlerdir.

  Namazı müminin miracı, gözünün nuru ve Cennetin anahtarı olarak niteleyen Hz. Muhammed de namazla Allah`a ibadet etmişler ve onun şanlı ümmeti olan bizler de beş vakit namazla yükümlü kılınmışızdır.

Namaza Çağrı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.