sadsad x
asdasd
12,00 TL
8,28 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
3,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mutfakta Patatesler Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 94
ISBN: 9786056427374
Kapak: Ciltsiz
İlyaz Bingül
İlyaz Bingül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mutfakta Patatesler Kısa Özet

  "Cam gibi saydam, çelik gibi katıksız olacağım. Gövdem olmaycak artık. Gövdesiz, acısız, arzusuz. Kadınsız."

  Geçmişi olmayan toprakta yetişen delikanlının derinlere salmaktan çekindiği kökleri, bedenden kaçamayarak zekaya sahip balçıkta itinayla yetiştirmesinin acıklı hikayesi Mutfakta Patatesler.

  "Patatesin çıplaklığını örten el, onu kavramanın, onu içinde taşımanın övüncü ve ağır başlılığıyla devinmekten.... çekiniyordu..."

  "Belki de haklıydı. Tüm kişiler tek bir kişiyi oluşturmak için var değildiyse de, önünde sonunda tek bir kişiyi örmüyor muydular?"

  Meyvesi hiç bu kadar içe dönük ve yenileyici olmamıştı: Patates soyulmadığında bilinçsizdi henüz.

  "Aşk, canlının yenilgisinin bir yüzü olarak karşısına dikilir. Bu düşüncelerin ardından; sevgili, gerekli olmaktan çıktıktan sonra can sıkıcı olmaya başlar, yargısına varılır. "

  "...o devasa açıklamalarına, serimlemelerine, kanıtlamalarına girişecek değilim, çünkü bu işin üstesinden gelebilmek için yorgun ve yaşlı olmanın dışında filozof olmak gerek, psikanalist olmak gerek... Ben yaşarım, onlar çözümler ..."

  Kendisinin tanımladığı kavramda yaşayan, ilk elden felsefi, psikolojik, dilsel, biçimsel ve edebi eleştirisini kendisi veren ve okuyucuyu tanık tutan bir hikaye. İkna olmanız imkansız. Mektup yazmayı bilmiyorsanız.

  "Hınzırlık yapıyor, dayak yiyor, mızmızlanıyor, efeleniyordu, ama henüz düşünemiyordu. Düşüncesi o denli sınırsızdı ki nasıl düşünsün?"

Mutfakta Patatesler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.