sadsad x
asdasd

Mustafa Kemal ve İsmet Paşa

Efil Yayınevi

Vural Fuat Savaş

62,00 TL
44,64 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
17,36 TL
Mustafa Kemal ve İsmet Paşa Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786054160976
Kapak: Ciltsiz
Vural Fuat Savaş
Vural Fuat Savaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mustafa Kemal ve İsmet Paşa Kısa Özet

  Mustafa Kemal ve İsmet Paşa, Türkiye Cumhuriyeti’nin iki temel taşıdır. Laik, demokratik ve çağdaş uygarlığa yönelik devletimizi kuran iki asker, iki siyasetçi ve iki diplomattır.

  İstiklal Savaşı başladığı gün bir araya gelmiş, savaşın her aşamasında yan yana olmuş, hem yurt içi ve hem de yurt dışı düşmanlarla savaşmışlardır. Barışı birlikte yaratmış, yeni Türkiye’yi birlikte kurmuşlardır.

  Bu kitap, ne Mustafa Kemal’in ne de İsmet Paşa’nın hayat hikâyesidir. Bu kitap bu iki liderin bir araya gelmesinin, birlikte çalışmasının ve birlikte yüklendikleri sorumlulukların hikâyesidir. Yirminci yüzyılın başında başlar ve Mustafa Kemal’in ebediyete göç ettiği tarihe kadar sürer. Bu nedenle bir açıdan, *milli mücadelemiz*in bir tarihidir.

  Bu tarihi oluşturmada, o günleri yaşamış kimselerin hatıraları temel kaynağımız oldu. Mustafa Kemal de İsmet Paşa da sevgi, saygı ve minnetle bağlı olduğumuz büyüklerimiz olduğu için öğrendiklerimizi tarafsız bir gözle yansıtmamız kaçınılmazdı. Bu çalışmamızın onları daha iyi tanımamıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Mustafa Kemal ve İsmet Paşa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.