sadsad x
asdasd
83,00 TL
62,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
20,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 768
ISBN: 9789752200760
Kapak: Ciltsiz
Şerafettin Turan
Şerafettin Turan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mustafa Kemal Atatürk Kısa Özet

    Mustafa Kemal Atatürk'e ve dönemine ilişkin olarak yurtiçinde-dışında yapılan araştırma ve yayınların küçümsenemeyecek bir sayıyı bulduğu yadsınamaz. Ancak bu yayınlarda genellikle Türk Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyet'in ilk 15 yılını içeren olaylar ve gerçekleştirilen devrim ele alınmaktadır. Bu nedenle onun özel yaşamı ve kişiliği yeterince aydınlatılmamakta, söylenceler sürüp gitmektedir.

    *Mustafa Kemal Atatürk*, işte bu boşluğu doldurmak amacıyla, 40 yılı aşkın süredir tarih araştırmaları yapan Prof. Dr. Şerafettin Turan'ın yoğun emeği sonucu ortaya çıktı. Yapıt aynı zamanda, Turan'ın daha önce hazırladığı *İsmet İnönü* kitabıyla birlikte, ulusal tarihimizin iki önemli kişiliği ile ilgili benzersiz bir araştırma bütünü oluşturuyor.

    *Doğumunda Mustafa adı verilen bir çocuğun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yükselişinin öyküsü* diyebileceğimiz eserde Atatürk'ün kimliği, yaşamının ayrıntıları, düşünceleri ve savaşımları, onun kendi not defterlerinden, mektuplarından, anılarından aktarılıyor. Yine de anlatımları doğrulamak, açık kalan yerleri ve yönleri aydınlatmak, kimi ayrıntıları da tamamlayabilmek için ilgili tüm kaynaklara başvurularak hazırlanan kitap, bu özelliğiyle önemli bir boşluğu dolduracak nitelikte.

Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.