sadsad x
asdasd
210,00 TL
157,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
52,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Müsned - Tercüme ve Şerh 2 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 1408
ISBN: 9786055996925
Kapak: Ciltli
Musa B. Zekeriya El Haskefi
Musa B. Zekeriya El Haskefi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Müsned - Tercüme ve Şerh 2 Cilt Takım Kısa Özet

  Ümmetin çoğunluğunun müntesibi olduğu İmam-ı Azam Ebû Hanife’nin eserleri konusunda ne yazık ki duyarlı olduğumuz söylenemez. Ebü Hanife ve eserleri konusunda yayınevi olarak biz, kendimizi daha sorumlu tutarak, özellikle böyle bir çalışmaya duyarsız kalamazdık… Bizim tercüme ve şerhini yaptığımız Müsned, İmam Ebû Hanîfe’nin Ali el-Kari merhum tarafından şerh edilen, el-Havarizmi’nin Cami’u’l-Mesanid’inin ihtisarıdır.

  İmam adına tarih içinde derlenmiş çok sayıda Müsned’in ki bunlardan çok az bir kısmı basılmıştır ulaşılabilen bütün nüshalarının tesbiti ve tahkikli neşirlerinin yapılması bu Ümmet’in omuzlarında bir sorumluluktur.

  Elinizdeki çalışma, bu eserin dilimizdeki ilk şerhidir. Müellif merhumun, her bir hadisin altında, söylenmesi gerekenleri temel kaynaklara inerek söyleme hassasiyetini elden bırakmamış olması, üzerinde özellikle durulması gereken bir meziyettir.

  Mütercim merhum Mustafa Acıoğlu da, Ebû Hanife’ye yakışır bir şekilde, tercüme ve şerh konusunda çok titiz davranarak gerekli hassasiyeti göstermiştir.
  Biz de Kayıhan Yayınları olarak, 45 yıldan bu yana ilim dünyasına sayısız eserler kazandırmanın huzuru ile böylesine kıymetli bir eserde de mizanpaj, tasarım, kâğıt ve baskı kalitesinde hiçbir masraftan kaçınmayarak en iyi şekilde siz değerli okurlarımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Müsned - Tercüme ve Şerh 2 Cilt Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.