sadsad x
asdasd

Müslümanların Vahdet Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yolları

Sebe Yayınları

Muhammed Zeki Kurt

40,00 TL
26,80 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
13,20 TL
Müslümanların Vahdet Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yolları Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 497
ISBN: 9786056877469
Kapak: Ciltsiz
Muhammed Zeki Kurt
Muhammed Zeki Kurt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Müslümanların Vahdet Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yolları Kısa Özet

  Hayatı boyunca ilimle meşgul olmayı şiar edinen, ilmiyle amil. Saygıdeğer Muhammed Zeki Kurt`un kaleminden çıkan ve gerek klasik temel kaynaklardan gerekse modern dönemde yazılan çeşitli eserlerden oluşan zengin bir bibliyografyadan yerinde istifadelerle günyüzüne çıkan bu kıymetli çalışma, İslam toplumunun ayrışmasına yol açan çeşitli etkenler ve bu etkenlerin ortadan kaldırılmasının yollarını konu almaktadır.

  Çalışmadan da anlayacağımız üzere, tevhidin yansımalarını aslında her alanda görebilmemiz mümkün. Kur`an-ı Kerim`in içerdiği tüm konuların sistematik bir şekilde belirli bir konuya yönlendirdiğini, o konuyu merkeze aldığını, ifade edilen bütün konuların da onunla anlam ve değer kazandığını belirtmek gerekir ki, sözünü ettiğimiz bu odak konu Allah`tır, Allah`ın birliğidir, tevhiddir... Kur`an-ı Kerim tabiattaki her varlığın, her nesnenin Allah`ı gösteren
  bir işaret levhası olduğunu ve daha derin bir anlama yönlendirdiğini, dolayısıyla anlamsızlığa yer olmadığını ifade etmektedir. Oysa modern dönemde hayatın her alanını kuşatan ve kendini şiddetle hissettiren bir anlamsızlık sorunu bulunmaktadır. Bu anlamsızlık sorununu aşmanın tek yolu ise, insanın Yaratıcısıyla buluşması, barışması; O`nu, tabiatı ve toplumu O`nun istediği şekilde görmeye doğru yönelmesidir. İmanının tüm kişiliğini kuşatan bir eylem haline gelmesi, hayatının merkezi noktası olması ve onun bütün öğelerini içermesidir.

  İnancının ve eyleminin, birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmesidir. Kur`an`ın merkezinde tevhidin olması, ayrıca evrenin tüm parçalarının Allah`ı gösteren birer işaret levhası olması yönüyle evrenin de merkezinde tevhidin bulunmasının temel amaçlarından biri, insanın bireysel ve sosyal hayatında tevhidin izlerini canlı ve vurgulu bir şekilde hissetmesi ve yansıtmasıdır.

  Muhammed Zeki Kurt

Müslümanların Vahdet Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yolları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.