sadsad x
asdasd

Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışları

Beyan Yayınları

İhsan Süreyya Sırma

72,00 TL
50,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,60 TL
Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışları Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 252
ISBN: 9789754738476
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
İhsan Süreyya Sırma
İhsan Süreyya Sırma
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışları Kısa Özet

  Müslümanların tarihi bize göstermiştir ki, ne zaman İslamî Devlet, sahih din adamları vasıtasıyla dini konularda yanlışlar yapıldığında müdahale etmişse, o zaman dini yanlış anlama nisbeti azalmış; Kur’an ve Sünnet’e göre değil kendi rüyalarına göre din oluşturmaya çalışanlar fazla bir varlık gösterememişlerdir.

  Devlet gerçekten dini hakkıyla bilen hocalar vasıtasıyla dini yapıyı denetleyebilirse, o zaman ne cahil din adamları kendilerine toplumda yer bulabilir, ne de İslâm’a aykırı faaliyetlerde bulunabilirler! Ama söz konusu hocalar, dini, Kur’an ve Sünnet’e göre değil, iktidarların veya bazı çevrelerin arzuları doğrultusunda anlatmaya çalışırsa, işte o zaman, *yanlış din* veya dinler oluşur.

  Bu kural, Türkiye gibi laik bir ülkede geçerli olduğu gibi; adına İslâm Devleti(!) denen fakat alimlerinin Kur’an ve Sünnet’in değil, devlet başkanlarının emirleri doğrultusunda hareket ettikleri devletler için de geçerlidir! Başka bir ifadeyle din, Otorite’nin Kur’an ve Sünnet’e karşı olan olumlu, ya da olumsuz tutumuna göre şekillenir: Otorite, yani Devlet, gerçekten dine sahip çıkıp, onu yetkili hocalarla desteklese, *yanlış din anlayışları* dediğimiz olgu oluşmaz; ya da minimum seviyede olur ki, o da toplumda bir karşılık bulamaz!

  Hemen şunu belirtelim ki, Fetullah denen *yanlış din kurucusu*, gösterişli salonlarda hezeyanlarını savururken, Diyanet İşleri Başkanlığı buna müdahale etseydi/edebilseydi, bu örgüt neşvunemâ bulmaz, söner giderdi! Ama heyhat ki heyhat; bütün uğraşlarımıza rağmen bu yapılmadı; bilakis tebcil bile edildi!

 • 2. Hamur

Müslümanlarda Yanlış Din Anlayışları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.