sadsad x
asdasd

Musa ve Akhenaton

Omega
30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Musa ve Akhenaton Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786050204865
Kapak: Ciltsiz
Ahmed Osman
Ahmed Osman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Musa ve Akhenaton Kısa Özet

  Milattan önce 14. asrın en tartışmalı firavunlarındandı. 4. Amonhatep olarak başladığı iktidar yıllarını Akhenaton adıyla sonlandırdı. Bu değişimin nedeni Tanrı Amon’a tapınmaktan vazgeçip Aton’u tek tanrı olarak kabul etmesiydi. Kabulle kalmayıp Mısır’daki diğer inançları ve tanrıları yasakladı. Aton, bundan böyle tek tanrı olacaktı.

  Yeni inancı, eski dinin rahiplerinin sert direnişiyle karşılaştı ve tarih sahnesinden çekilişinin ardından adının anılması dahi yasaklandı. Bundan sonra o *Kâfir Kral* olarak anılacaktı.

  Akhenaton’un iktidardan çekilişinin ardından varlığı unutuldu, izleri silindi ve eski inançlara geri dönüldü. Ta ki Sigmund Freud’un *Musa ve Tektanrıcılık* adlı makalesinde Musa Peygamber’in, Akhenaton’un Mısırlı bir müridi olduğunu öne sürmesine dek...

  Mısır kökenli İngiliz yazar Ahmed Osman, Freud’un tezini bir adım daha ileriye taşıyarak *Kâfir Kral* Akhenaton’un Musa Peygamber’in ta kendisi olduğunu ileri sürüyor. Osman, Musa’nın artık kökenlerini ele vermez hale dönüşen hikâyesini Kitab-ı Mukaddes ile Mısır tarihini karşılaştırarak adım adım yeniden örüyor ve böylece Yusuf Peygamber ile Firavun’un veziri Yuya arasında bağ kurmakla kalmayıp dinler tarihini yeniden oluşturmak üzere muhteşem bir başlangıç yapmış oluyor.

  Musa Peygamber’in asasının, aslında devrimci Firavun Akhenaton’un iktidar asası olduğu gerçeğiyle yüzleşmeye hazır olun!

Musa ve Akhenaton Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.