sadsad x
asdasd

Musa Geçilmez Çanakkale'de (Yüksek Seviye C1)

Kesit Yayınları
20,00 TL
16,20 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
3,80 TL
Musa Geçilmez Çanakkale'de (Yüksek Seviye C1) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Dil Öğrenimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 63
ISBN: 9786059408820
Kapak: Ciltsiz
Yakup Türkdil
Yakup Türkdil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Musa Geçilmez Çanakkale'de (Yüksek Seviye C1) Kısa Özet

  Musa Geçilmez Çanakkale’de adlı hikâye, Diller İçin Ortak Öneriler Çerçevesi’nde belirtilen dil düzeyleri ve dil öğrenenlerin yeterlikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu hikâye, Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen ileri düzey (C1+) öğrenicilerine yöneliktir. Hikâye günlük hayatta kullanılan kelimeler, kelime grupları ve kalıp ifadelerden yararlanılarak hazırlanmıştır. Ayrıca hikâyenin içeriğinde çatı eklerinin birlikte kullanımına yer verilerek öğrenicilerin metin içerisinde bu gramer yapılarını görmeleri sağlanmıştır. Böylece dil bilgisi yapılarının bağlama ne gibi katkıları olduğunu öğrenicilerin fark etmeleri amaçlanmıştır.

  Öğrenicilerin Musa Geçilmez Çanakkale’de kitabının içeriğini daha iyi kavramaları için metin uygun görsellerle desteklenmiştir. Hikâyenin ardından, *Yararlı Bilgiler* ana başlığı altında Çanakkale ile ilgili genel bir bilgi sunulduktan sonra *Çanakkale’de Gezilecek Yerler Listesi*, *Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?* ve *Çanakkale’de Ulaşım* şeklinde üç alt başlığa yer verilmiştir. İlgili bölümde bu başlıkların yanı sıra yemek kültürü bakımından da oldukça zengin olan bölgede yenebilecek yöresel tatlar da öğreniciler için listelenmiştir.

  *Yararlı Bilgiler* bölümünün ardından öğrenicilerin kelime ve cümle bilgilerinin pekiştirilmesinin yanı sıra okuduğunu anlama becerilerinin geliştirilmesine yönelik çeşitli etkinliklere yer verilmiştir. Bu etkinlikler hazırlanırken çoktan seçmeli, doğru-yanlış, boşluk doldurma, açık uçlu soru gibi farklı ölçme değerlendirme yöntem ve tekniklerinden yararlanılmıştır. Öğrenicinin anlatma becerisini geliştirmeye ilişkin etkinlikler ise dönüt verme gerekliliği bakımından yazma becerisi ile sınırlandırılmıştır.

  Etkinliklerden hemen sonra *Cevaplar* bölümü bulunmaktadır. Sunulan etkinlikler, öğretici rehberliğinde yapılabileceği gibi öğrenici, etkinlikleri kendi başına da yapabilir. Dolayısıyla bağımsız öğrenmeyi destekleme, öğrenicinin kendini değerlendirmesine fırsat tanıma amacıyla bu bölümün düzenlendiği ifade edilebilir. Kitaptaki bu bölümle öğrenicilerin geri bildirim almaları sağlanmaya çalışılmıştır.

  *Dizin* bölümü, iki ana başlıktan oluşmuştur. Birinci başlık *Kelime Dizini* iken ikincisi *Kelime Grubu Dizini*dir. Öğrenicilerin Türkçedeki kalıp ifadeleri fark etmeleri amacıyla böyle bir başlığın açılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Hikâyede geçen kelimeler ve kelime grupları alfabetik sırayla verilmiştir. Bu sayede öğreniciler ve öğreticiler gerek okuma öncesinde hazırbulunuşluğu sağlamak gerekse okuma sonrası tekrarlarla söz varlığını zenginleştirmek için söz konusu kelime listelerinden yaralanabileceklerdir.

  Türkçe öğrenen herkese faydalı olması dileği ile…

Musa Geçilmez Çanakkale'de (Yüksek Seviye C1) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.