sadsad x
asdasd
18,00 TL
16,20 TL
%10 indirim
Mümin Kadın Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789758507665
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Hülya Şekerci
Hülya Şekerci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mümin Kadın Kısa Özet

    Kadına yönelik algılar üzerinden yeni kimliklerin inşa edildiği günümüzde *mümin kadın* başlığı altında tartışılması gereken pek çok konunun var olduğu açıktır. Kur’an’a ve Sünnet’e sağlıklı yaklaşamayan anlayışlar, çağın tuzaklarını kavramaktan aciz tutumlar, önyargılardan sıyrılamamış dini al­gılar kadın sorununu içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Gelenek tarafından nasıl hapsedildiğini öğrenen kadın ise ‘uygun adım’larla modern hapishanesini inşa etme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bu sorunu *İslam kadına değer vermiştir!* şablonuyla çözemeyeceğimiz aşikar. 

    Bu kitap, hayatını Rablerine adamış mümin kadınların kaçınılmaz ola­rak karşılaştıkları pek çok sorunu aşmaya yönelik çabalara bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Başka bir deyişle; kitabın amacı, kendini Allah’a adamak isteyen kadınların gerek zihinsel gerekse pratik düzeyde yaşadıkları aç­mazlara dikkat çekmek, mümkünse öneriler sunmaktır. Bu doğrultuda konjonktürün değil, Kur’an’ın inşa ettiği akıl ve kalp ile ayetlere yaklaşmak gibi zor ama imkansız olmayan bir yolda yürümenin gerekliliğine işaret etmektedir.

    Yazar, kadın konusunu doğru bir zemine oturtmak için bireysel çabaların yetersiz olacağını vurgulamaktadır. Çözüm iffet ve takvayı kuşanmış mümin kadınların, mümin erkeklerle beraber çağa yapacakları tanıklıktadır. Bu tanıklık birikim ve bilinç ister, bü­yük bir çaba gerektirir. Ancak kadınıyla erkeğiyle Kur’an ve hayat ekseninde kolektif çabalara omuz veren müminler tüm dünya için umut olabilirler.

Mümin Kadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.