sadsad x
asdasd

Muhammed Nuru'l - Arabi

H Yayınları
23,00 TL
17,25 TL
%25 indirim
Muhammed Nuru'l - Arabi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 276
ISBN: 9786054042777
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ali Bolat
Ali Bolat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Muhammed Nuru'l - Arabi Kısa Özet

    "Bu itibarla çalışma konusu olarak seçtiğimiz Muhammed Nuru'l-Arabi'nin hayatı, eserleri ve tasavvufi düşüncelerini tamamına yakını yazma halinde olan eserlerine dayanarak tesbit etmeyi amaçladığımız bu eser bir giriş, iki bölüm ve sonuç kısmından oluşmaktadır.

    Giriş bölümünde kaynakların değerlendirilmesinin yanı sıra Muhammed Nuru'l-Arabi'nin beslendiği melamet neşvesinin kısa tarihi verilmiştir. Birinci bölümde Muhammed Nuru'l-Arabi'nin hayatı, kişiliği, eserleri, tarikatı ve halifeleri üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde de Muhammed Nuru'l-Arabi'nin kendi eserlerinden hareketle onun tasavvufun tahalluk ve tahakkuk boyutuna dair düşünce ve mülahazaları incelenmiştir. Bu bölümde ele alınan konular öncelikle, sufilerin genel mülahazaları ve ilk melamilerin tutumları ile birlikte ele alınmaya çalışılmış, böylelikle hem Muhammed Nuru'l-Arabi'nin, özellikle mensubu bulunduğu melami akım içerisindeki durumu ortaya konularak, getirdiği yeni ve farklı yorumlar üzerinde durulmuş hem de tasavvuf geleneği içindeki yeri tesbit edilmeye çalışılmıştır. Bu münasebetle onun mensubiyetine dair yapılan tartışmalara, görüşlerinden hareketle ışık tutulmaya gayret edilmiştir. Sonuç kısmında ise Muhammed Nuru'l-Arabi'nin görüşleri hakkında çalışmanın tümü göz önünde tutularak genel bir değerlendirme yapılmıştır."

    Yazarımız Ali Bolat'ın uzun mesailer sonucunda ortaya çıkardığı bu kıymetli araştırma, Melamilik ve Muhammed Nuru'l-Arabi konusunda çok önemli bir konuma sahip olacak, meraklıların ve araştırmacıların başucu kitabı olma keyfiyetini gösterecektir.

Muhammed Nuru'l - Arabi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.