sadsad x
asdasd

Muhammed Esed ve Düşünce Dünyası

İnsan Yayınları
15,00 TL
10,35 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
4,65 TL
Muhammed Esed ve Düşünce Dünyası Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat - Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 231
ISBN: 9789755744520
Kapak: Ciltsiz
İsmail Çalışkan
İsmail Çalışkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Muhammed Esed ve Düşünce Dünyası Kısa Özet

  Muhammed Esed'i anlamak, İslâm dünyasının yakın tarihini, geçirdiği değişimleri ve 20. yüzyılda Müslümanların gündemindeki konuları bilmek; İslâm düşüncesinin son iki yüzyılda aldığı mesafeye bir nebze de olsa muttali olmak; Batı-İslâm ilişkilerini, gayri Müslim birisinin din değiştirme olgusunu, "mühtedî ve Batılı" bir entelektüelin sergilediği fikrî ve fiilî mücâdelesini, Müslümanların ona yaklaşımlarını somut olarak görmek demektir.

  O, İslâm düşüncesinde şu ya da bu şekilde yerini almış, aynı zamanda bir asra yakın ömründe Müslüman dünyadaki büyük oluşum ve değişimlerin bizzat içinde bulunmuştur. Telif ettiği kitaplar, sayısız makale ve konuşmalar, fikirleri ve olaylara bakışı bakımından Muhammed Esed'in eseridir; ama aynı zamanda 20. yüzyıl'da yaşayan Müslümanların evreni, insanı, dünyayı algılamasına, din ve dünya tasavvuruna, yeni bir medeniyet kurma, düşünce ve hayatta yenilenme girişimine dair belge niteliğindedir.

  Kur'ân Mesajı isimli meal-tefsiri ise, Müslümanların kendi paradigması ile sürdürdüğü bir faaliyette, İslâm kültürünü ve çağdaş birikimleri harmanlayan bir eserdir. Bu çalışma, geçtiğimiz yüzyılın işte bu meşhur simasının hayat hikâyesini, bütün eserlerini ve fikir dünyasını genişçe ele almakta, yer yer tahlil ve tenkitler yapmaktadır.

   

Muhammed Esed ve Düşünce Dünyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.