Modernleşen Türkiye’nin Tarihi

İletişim Yayınevi

Erik Jan Zürcher

350,00 TL
287,00 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
63,00 TL
Modernleşen Türkiye’nin Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9789750525360
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 1675 adet satılmıştır.
Erik Jan Zürcher
Erik Jan Zürcher
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Modernleşen Türkiye’nin Tarihi Kısa Özet

  Erik Jan Zürcher’in 1800’lerden bu yana Türkiye tarihini özgün bir modernleşme süreci olarak ele alan bu kitabı, Avrupa ve ABD’nin belli başlı üniversitelerinde ders kitabı olarak okutuluyor. Daha önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemiyle ilgili önemli araştırmalara imza atan, Amsterdam ve Nijmegen üniversiteleri öğretim üyesi olan, *Uluslararası Sosyal Tarih Enstitüsü Türkiye Bölümü* başkanlığı da yapan Prof. Zürcher, Türkiye’deki modernleşme sorunsalının bütün boyutlarını bir ders kitabından beklenemeyecek bir vukufla, derinlikli teşhislerle ve sade bir anlatımla ele alıyor. Bu örnek çalışmanın gözden geçirilmiş yeni baskısında yetkin bir tarihçinin sunduğu farklı bilgiler ve taze bir yaklaşımla
  karşılaşacaksınız.

  Eser, oldukça kapsamlı ve derinlikli, dolambaçsız anlatımıyla, siyasî olaylara olduğu kadar toplumsal ve ekonomik tarihe ve düşünce akımlarına eğiliyor.

  - William Hale Londra Üniversitesi Şarkiyat Okulu

  Mükemmel yazımıyla dikkati çeken bu güzel çalışma, Türkiye araştırmaları alanında benzersiz bir perspektif sunuyor. Dönemi ele alışı hayli canlı tartışmalara yol açacak olan bu kitap, Türkiye tarih yazımına uzun zamandan beri egemen olan eğilimlerin ciddi biçimde düzeltilmesi ihtiyacını da ortaya koyuyor.

  - Donald Quataert New York State University, Binghamton

 • 2. Hamur

Modernleşen Türkiye’nin Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.