Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 4: Modern Dünyada Felsefe

Küre Yayınları

Anthony Kenny

380,00 TL
266,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
114,00 TL
Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 4: Modern Dünyada Felsefe Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 339
ISBN: 9786057646699
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 18 adet satılmıştır.
Anthony Kenny
Anthony Kenny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 4: Modern Dünyada Felsefe Kısa Özet

  Sir Anthony Kenny, modern dünyada felsefenin gelişiminin büyüleyici öyküsünü, 19. yüzyılın başlarından 20. yüzyılın sonlarına dek ele alıyor. Olağanüstü bilimsel gelişmeler, kültürel değişimler ve siyasi karışıklıkların dışında (ve onlarla iç içe geçen) son iki yüzyıl kendimiz ve dünyamız hakkındaki anlayışımızı değiştiren felsefi düşüncenin en ilginç ve özgün gelişmelerine tanıklık etti. Kitabın ilk bölümünde başlıca düşünürleri tarihî bağlamları içerisinde tanıtan Kenny, daha sonra dönemin felsefi eserlerini, fikirler ve tartışmaları derin bir kavrayışla inceleyerek, dokuz ana alan üzerinden okuyucuya kılavuzluk etmeye devam ediyor.
  Schopenhauer, Kierkegaard ve Nietzsche’den Heidegger ve Sartre’a kıta Avrupa felsefesinin büyük figürleri; ilk olarak ayrı bir Amerikan felsefi geleneği geliştiren Pragmatistler; Marx, Darwin ve Freud gibi felsefe üzerinde muazzam etkide bulunmuş filozof olmayan düşünürler; Wittgenstein, Russell ve 20. yüzyılda analitik felsefenin gündemini belirleyen isimlerin yer bulduğu kitap, alanın temel taşlarından biri olma niteliğini sürdürüyor.
  Modern Dünyada Felsefe ile birlikte Kenny’nin otorite eseri Batı Felsefesinin Yeni Tarihi tamamlanıyor. Birbirleriyle ilişkili olarak tasarlanan dört ciltle birlikte tüm bir felsefi gelişimin bütüncül bir tarzda incelendiği çalışma, okuyuculara antik dönemden günümüze yüzyıllar süren bir dilimde temel meseleleri izleme imkânı sunuyor.

  *Otorite ve sayfalar arası akıp giden bir okunurluğun başarılı bir birleşimi!*
  Anthony Freeman, Times Higher Education Supplement

  *Hem akademik hem de açık ... sadece felsefe geçmişi bulunanlar için değil, konuyla yeni tanışanlar için de güzel bir seçim.*
  Library Journal USA

 • 2. Hamur

Batı Felsefesinin Yeni Tarihi 4: Modern Dünyada Felsefe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.