sadsad x
asdasd

Modern Arap Edebiyatı Şiir Seçkisi

Akdem Yayınları

Musa Yıldız

45,00 TL
32,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
12,60 TL
Modern Arap Edebiyatı Şiir Seçkisi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ülke Edebiyatları Kitapları
Sayfa Sayısı: 215
ISBN: 9786052385869
Kapak: Ciltsiz
Musa Yıldız
Musa Yıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Modern Arap Edebiyatı Şiir Seçkisi Kısa Özet

  Her biri modern Arap şiiri tarihinin farklı dönemlerine ışık tutmuş önemli şairlere ait şiirlerin çevirilerinden oluşan bu çalışma, üniversitelerin Arap dili ve Arap edebiyatı ile alakalı bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrenciler, araştırmacılar ve Arap edebiyatı severleri için önemli bir kaynak niteliğindendir.

  Eserde yer alan on dört farklı şaire ait yirmi altı şiir, Arap dili alanında hâlihazırda görev yapan akademisyenler tarafından çevrilerek edebiyatseverlerin istifadesine sunulmuştur. Bu çalışmada şiirleri yer alan şairler, Mehcer (göç) edebiyatı, toplumsal gerçekçilik, romantizm, Temmuzî şiir gibi Arap edebiyatına yön vermiş çeşitli akımların öncülerindendir.

  Kitaptaki şiirlerin Türkçe çevirilerinin Arapça orijinalleriyle birlikte verilmiş olması okurlara karşılaştırma imkânı vermektedir. Aynı zamanda şairlerin hayatları hakkında verilen kısa bilgiler okurlara şiirlerin yazıldığı dönemleri tanıma fırsatı sunmaktadır.

  Arap seslendirme sanatçıları tarafından okunmuş olan şiirlerin ses dosyalarına bölüm başlarında yer alan kare kodları akıllı telefonunuza okutarak ulaşabilirsiniz.

Modern Arap Edebiyatı Şiir Seçkisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.