sadsad x
asdasd

Misyonerlik ve Tebliğ Açısından İncil - Kur'an

Kayıhan Yayınları
22,00 TL
15,18 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
6,82 TL
Misyonerlik ve Tebliğ Açısından İncil - Kur'an Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786055996611
Kapak: Ciltsiz
Ziya Kazıcı
Ziya Kazıcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Misyonerlik ve Tebliğ Açısından İncil - Kur'an Kısa Özet

  Gerçek şahsiyetini İslam’da bulan Hz. İsa, günümüz Hıristiyanlık inancına göre sözleri arasında çelişkiler bulunan, Allah’ın biricik oğludur. Bu yüzden, bazıları, onun gerçekten tarihte yaşamadığını ve onun sadece efsanevi bir kahraman olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmişlerdir. Hz. İsa’nın inkarı demek olan bu sözlere sebep olduklarından dolayı bütün bir Hıristiyan dünyası suçludur. Çünkü bu dünya, Allah’ın Peygamberi olan Hz. İsa’yı insanlık sıfatından uzaklaştırarak onu uluhiyet mertebesine çıkarmışlardır.

  Matta’nın bildirdiğine göre o, bütün dünyanın Hıristiyanlaşmasını istemektedir. Fakat aynı İsa, Yahudileri *Evlad*, diğer milletleri ise *Köpek* olarak isimlendirmektedir.

  Hıristiyanların, Müslümanlara olan düşmanlığı her asır ve dönemde farklı şekil ve sistemlerle devam etmiştir. Aslında günümüzde bile şuuraltında bunun etkilerini görmek mümkün olmaktadır. Gaye, Müslüman gençliğin zihninde bir boşluk meydana getirmek, bundan sonra kendi fikirlerini çok masum bir pozda dayatmaya kalkışmak ve sonunda da onları kendi din ve mukaddes değerlerinden şüphe eder bir ruh bunalımı içine sokmaktır.

  Mamafih, tarihi bazı olaylar, Hıristiyan misyonerlerinin gayesinin sadece dini bir gayrete dayanmadığını göstermektedir. Çalışma ve gayretlerinin belki en ön planda geleni, bağlı bulundukları milletlerin siyasi faaliyetleri ile meşgul olmaktır. Her misyoner, ülkesinin siyasi bir ajanıdır. Misyoner adayının yaptığı yemin, bunun açık bir delilini teşkil etmektedir.

  Bu araştırmamızda, her iki dinin müntesipleri tarafından yapılan çalışmalar ile bizzat kitapların kendilerine müracaatla bir mukayese yapmaya çalıştık. Okuyucu, çeşitli konularda yapılan bu mukayeseyi gördükten sonra, gerçeğe ulaşma ve doğruyu bulma hususunda daha rahat bir karar verecektir.

Misyonerlik ve Tebliğ Açısından İncil - Kur'an Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.