sadsad x
asdasd
20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Mimesis'i Okumaya Başlarken Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786053754923
Kapak: Ciltsiz
Fatma Erkman Akerson
Fatma Erkman Akerson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mimesis'i Okumaya Başlarken Kısa Özet

    ''Elinizdeki kitap, Erich Auerbach’ın Mimesis: Batı Edebiya­tında Gerçekliğin Temsili adlı kitabının yalnızca bir özetidir. Amacı, okuru asıl kitabı okumaya hazırlamaktır. Kısa adıyla Mimesis, gerek Karşılaştırmalı Edebiyat ala­nında gerek edebiyat yorumu anlayışında çığır açıcı bir kitap sayılır. Auerbach, İstanbul Üniversitesi’nin yeniden kuruluşu sırasında, bu üniversitede uzun bir süre (1936-1948) öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Mimesis de burada yazılmış ve tüm dünyadaki edebiyat araştırmacıları tarafından büyük ilgi görmüş, pek çok dile çevrilmiştir.

    Mimesis, kronolojik olarak ilerleyen 20 bölümden oluşur. Her bölüm, yazıldığı dönemin ruhunu yansıtan bir kitaptan alıntılanan bir metin parçasıyla başlar.

    Auerbach, bu metinleri çoğunlukla önce üslup özellikleri açısından ele alır, üslupla içerik arasında bağlantılar kurar. Üzerinde durduğu önemli bir nokta da, bu metinlerin kendi dönemlerine, içinde gerçekleştikleri toplumsal ve siyasal ortama nasıl bir bilinçle baktıklarıdır...*

Mimesis'i Okumaya Başlarken Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.