sadsad x
asdasd

Mimar Sinan'ın İzinde

Pınar Yayınları

Rifat Osman

122,00 TL
85,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
36,60 TL
Mimar Sinan'ın İzinde Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 167
ISBN: 9789753524797
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Rifat Osman
Rifat Osman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mimar Sinan'ın İzinde Kısa Özet

  *Ah azizim acırım ki ömrümün en kıymetdar vakitlerini tahsis ettiğim bu eserle Üstâd Sinan’ın musavver bir tercüme-i halini neşredemeden çekip gideceğim ve kim bilir hangi batn evladı tab’ ve ta’mîm edecek?*

  Mimar Sinan’ın İzinde, Rifat Osman’ın mektuplarında geçen bu ve benzeri ifadeleri adeta bir vasiyetname gibi telakki ederek Mimar Sinan’a dair kaleme aldığı yazma risaleyi ve *ruhun pîri* kabul ettiği Mimar Sinan ile alakalı makalelerini bir arada sunuyor. Böylece yetenek ve zarafetiyle nam salmış fakat unutuluşa terk edilmiş bir münevveri ve telifini gün ışığına çıkarıyor.

  Mimar Sinan’ın bereketli dünyasını keşfetmek için önemli bir giriş niteliğindeki elinizdeki kitabın birinci bölümünde Rifat Osman’ın Koca Mimar Sinan – Hayatı – Asarı adlı yazma risalesi yer alıyor. İkinci bölümünde ise müellifin çeşitli gazete ve dergilerde Mimar Sinan hakkında titizlikle kaleme aldığı yazıları bir arada sunarak onun eserleri üzerine yeniden düşünme fırsatı veriyor.

  Mimar Sinan’ın İzinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun klasik devrine mimarbaşı olarak damga vuran büyük mimarı tüm yönleriyle tanımak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak.

 • 2. Hamur

Mimar Sinan'ın İzinde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.