sadsad x
asdasd

Milli Mücadelede Güney Cephesi - İşgal

Babıali Kültür Yayıncılığı
25,93 TL
16,08 TL
%38 indirim
Milli Mücadelede Güney Cephesi - İşgal Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 270
ISBN: 9786059059251
Kapak: Ciltsiz
Hasan İzzet Altınanıt
Hasan İzzet Altınanıt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Milli Mücadelede Güney Cephesi - İşgal Kısa Özet

    Birinci Dünya Savaşı’ndan önce yapılan gizli antlaşmalarla Osmanlı Devleti’nin topraklarını paylaşan İtilaf Devletleri, savaş sonrasında Mondros Antlaşması’nı kendi menfaatlerine göre hazırlamış ve yorumlayarak uygulamışlardır. Bu sözde ateşkes antlaşması ile Osmanlı Devleti’nin nasıl parçalanacağını ortaya koyan sömürgeci devletler, Anadolu’nun her yanına kendileri ve uşakları ile hayasızca saldırmışlardır.

    Kitapta Milli Mücadele’de güney cephesini oluşturan Adana, Antep, Hatay, Maraş ve Urfa illerinde İngilizler, Fransızlar ve onların şımarttığı Ermenilerin gerçekleştirdiği işgal ve bu işgale karşı verilen mücadele bir arada ele alınmıştır.

    Yıllardır süren savaşlardan dolayı yorgun olan ve derme çatma silahlarla teçhiz edilmiş bölge halkının Fransız ve Ermeni birliklerine karşı iman gücü ile verdiği mücadele sonucu kazandığı zaferler tüm övgüleri hak etmektedir. Bu zaferler, Milli Mücadele’nin bütününe de büyük bir moral ve katkı sağlamıştır. Bölgenin kahraman evlatlarının yazdıkları kahramanlık destanlarına yer verilen kitabı okudukça milletimizin zor şartlarda neler yapabileceğine şahit olacak, yaşananlardan ibret alacak ve atalarınızla gurur duyacaksınız.

Milli Mücadelede Güney Cephesi - İşgal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.