Milletin Şairi Mehmet Akif

Muhit Kitap

Cemal Kurnaz

60,00 TL
42,60 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
17,40 TL
Milletin Şairi Mehmet Akif Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 88
ISBN: 9786257674140
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Cemal Kurnaz
Cemal Kurnaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Milletin Şairi Mehmet Akif Kısa Özet

  Mehmet Akif, her geçen gün bu milletin aziz hatırasında hürmetle, rahmetle anılan bir şair. Sadece İstiklal Marşı değil, şiirleri, mücadelesi ve hepsini bütünleyen ömrü onu her geçen gün daha bir diri, daha bir canlı kılıyor. Hakkında ne söylense ne yazılsa sanki yine hep bir eksik kalacak.
  Arkasından koca bir millet isim olarak da fikir olarak Âkif ve Asım adlarıyla adeta yeniden doğdu. Bunlar hep onun aziz hatırı, aziz hatırasıdır.
  Prof. Dr. Cemal Kurnaz, bu eserinde bilhassa bir başka kıymetli şair Osman Yüksel Serdengeçti’nin yazılarından, şiirlerinden ve en mühimi mücadelesinden hareketle hem kendi nesli hem de sonrakiler için Âkif’in yüreklerde oluşturduğu samimiyeti ve sıcaklığı gün yüzüne çıkarıyor.
  Âkif, her dem yeniden doğan ve hiç usanılmayan bir isimdir. Kendisinden sonra nice büyükler, fikir ve dava adamları, şairler ve yazarlar gelmiştir, geçmiştir ve gelecektir. Hepsi de, o büyük inanmış adamın, o büyük millet mistiğinin, o ulu şairin gölgesinde serinlik ve esenlik bulmuşlardır.
  Yarınlar için de Âkif bir rehberdir; onu anlatan, onun sevgisiyle dolan eserler de birer kandil. Daima yol göstermesi, daima yanması ümidiyle.
  Prof. Dr. Cemal Kurnaz’ın anlattığı Âkif, hayatın içinde, milletin yanında, mücadelenin ve fikrin önündedir. Ona bir adım daha yaklaşabilmek için bu kitap kılavuz.

 • 2. Hamur

Milletin Şairi Mehmet Akif Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.