sadsad x
asdasd
24,00 TL
16,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Mik ile Rop Hakkında Bilgiler
Türü: Masallar
Sayfa Sayısı: 15
ISBN: 9789752633353
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Nurşen Şirin
Nurşen Şirin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mik ile Rop Kısa Özet

  Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır. Masalın Teması: İyilikseverlik ve yardımseverlik. Çocuklara Kazandırdığı Kavramlar: Üzgün-mutlu, aşağı-yukarı, canlı-cansız.

  Çoklu zekâ kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zekâ alanları

  Kişisel (İçsel) Zekâ: İyiliksever ve yardımsever olmanın önemi üzerinde duran masal, olay örüntüsü ile çocuğun bu nitelikleri içselleştirmesine yardımcı olmaktadır. Böylece çocuğun kişisel -içsel- zekâsının gelişimine katkı sağlamaktadır.

  Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Bireylerin birbirleri ile iletişiminde iyilik ve yardımı benimsemeleri, aralarındaki sosyal ilişkinin sağlıklı ve uzun süreli olmasını sağlar. İyilikseverlik ve yardımseverlik bu masalın ana temalarıdır. Bu özelliğiyle masal, kişiler arası -sosyal- zekayı destekler.

  Sözel (Dilsel) Zekâ: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel -dilsel- zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

  Doğa Zekâsı (Varoluşcu Zekâ): Masaldaki olayın doğada geçmesi, masalın olay örgüsü içinde doğa olaylarına yer verilmesi, doğa zekâsının gelişimine destek olmaktadır. (bitkinin büyümesi, dişin çürümesi, ağacın elma vermesi, çürüyen meyvelerin gübreye dönüşmesi vb... )

  Görsel (mekânsal) Zekâ: Masaldaki görsel öğelerin ve tasvirlerin zenginliği bu zekâyı desteklemektedir.
  (Tanıtım Yazısı`ndan)

 • 1. Hamur

Mik ile Rop Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.