sadsad x
asdasd

Mezarlar ve Mumyalar

E Yayınları
30,00
23,70
%21 indirim
Mezarlar ve Mumyalar Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9789753903486
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Turgay Tuna
Turgay Tuna
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Mezarlar ve Mumyalar Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mezarlar ve Mumyalar Kısa Özet

  Gerçek ve kurmacayı ustalıkla birleştirerek belgesel bir nitelik taşıyan, heyacan verici ve merak uyandıran bir anlatı...

  Eski Mısır’ın gizemi iki yüzyıldan bu yana dünyanın hemen her köşesinden insanları bir manyetik alan gibi çekmeye devam ediyor.

  Mumyalar, mezarlar, piramitler, tapınaklar; Akhenaton, Nefertiti, 2. Ramses, Kleopatra ve tabii ki mezarından çıkartılan muhteşem hazinesi kadar lanetleriyle de ünlenmiş Tutankhamon…

  Tarihi gizemlerle dolu Antik Mısır uygarlığı hakkında dünyada birçok kitap yayınlandı. Türk okurlar da bilinmeyene duyduğu ilgi ve merakını, çeviri kitaplarla doldurmaya çalıştı.

  Mısır’a görevli olarak gitmiş, orada uzun yıllar yaşamış ve defalarca mezarlara girip Teb’den Tel El Amarna’ya Antik Mısırlıların izini sürmüş; bu süreç içinde de başından birbirinden ilginç anılar geçmiş Turgay Tuna tarafından kaleme alınan bu kitabı okurken, heyecanlı bir temponun içine girecek; Antik Mısır’ın mumyalarını, mezarlarını ve bunların bulunuş öykülerini anlatan bu yapıtı bir solukta bitireceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.