sadsad x
asdasd
40,00 TL
26,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
14,00 TL
Meydanı Muhabbet Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786055155162
Kapak: Ciltsiz
Abidin Harman
Abidin Harman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Meydanı Muhabbet Kısa Özet

    ....Mutluluğumuzun anahtarı vicdanımızın elindedir, başka yerde mutluluk arayanlar vicdan terazisinin dengesini kaybetmiş olanlardır. Nefis tufanına yakalanmışlar benlik çukuruna düşmüşlerdir.Bizde diyoruz ki Alevi Bektaşi inanç rehberleri olarak nefis dediğimiz bu nesneyi eğitelim Nefis tufanına yakalanıp da benlik çukuruna kimsenin düşmesini istemiyoruz. Korkular stresler depresyonlar travmalar vicdan terazisinin dengesini kaybetmiş olmamızdandır.

    Verilen sadakalar bizi kurtarmaz.Bizi kurtaracak olan vicdanı ahlaki nefsimizi dara çekerek kendi kendimizi sorgulayabilmektir. Bunu yapabilirsek ancak o zaman gönül köşkü temzilenmiş olur. Özümüzü sözümüzü gözümüzü davranışlarımızı bakışlarımızı düşüncelerimizi ahlaksal sorumluluk içinde tutabilirsek sıratel müstekim yoluna yönelmiş oluruz. Yalnız ve yalnız herkes kendi denetimini kendi yapacaktır. Bu başarışarıldığında olgunlaştığınızı göreceksiniz. Habbeler zerre olacak, zerreler kül haline gelerek savrulup gidecektir.

    ....Batıni tasavvufi nefsi terbiye eğitimini gerçekleştirelim. İnsanlığın yok olmasına daha fazla göz yummayalım; yarın çok geç olabilir. Roketatarlar, füzeler, atom bombaları hatta daha ileri teknolojik silahlar insanlığa hizmet etmez ancak yok olmasına zemin hazırlarlar. Oysa doğru olan konuşmak barışmak, insan olmak için yarışmaktır.

Meydanı Muhabbet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.