sadsad x
asdasd
126,00 TL
88,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
37,80 TL
Metindilbilim Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 566
ISBN: 9786257089340
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Zeynep Bağlan Özer
Zeynep Bağlan Özer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Metindilbilim Kısa Özet

    Bu kitap, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden ve yurt dışından katılan akademisyen ve araştırmacıların kaleme aldığı makalelerden oluşmaktadır.
    2016 yılından beri üzerinde çalışmakta olduğumuz bu eserin amacı, metindilbilim araştırma alanı ve sınırlarının genişletilmesi, mevcut araştırma yöntemlerinin içinin doldurulması ve metin incelemelerinde dil dışı olguların önemini vurgulamaktır. Dolayısıyla çalışma, metindilbilim araştırmalarına farklı bir bakış açısı kazandırabilecek çalışmalar ihtiva etmektedir.
    Bu kitabın, ünlü Türkolog ve bilim insanı Murad Adji’nin vefatından üç ay önce gönderdiği *Büyük Kavimler Göçü ve Metindilbilim* adlı makalesiyle başlaması çok anlamlı olup, kitabın amacını en iyi şekilde örnekleriyle ortaya koymakta, metindilbilim araştırmalarına yeni bir boyut kazandırmaktadır. Türkiye, Rusya Federasyonu, Kazakistan, Belarus ve Ukrayna’dan katılan bilim insanlarının makaleleri, metindilbilimde yeni araştırma alanları, metnin değeri, algısı, metinlerarası iletişimde görülmeyen bağlar, metnin arkasındaki müellifin şahsiyeti ve iradesi gibi yeni yaklaşımları da içermektedir.

  • 2. Hamur

Metindilbilim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.