sadsad x
asdasd

Metafiziğin Trajik Şairi Necip Fazıl

Çizgi Kitabevi Yayınları
23,00 TL
20,01 TL
%13 indirim
Metafiziğin Trajik Şairi Necip Fazıl Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786059108713
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Kurtoğlu
Mehmet Kurtoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Metafiziğin Trajik Şairi Necip Fazıl Kısa Özet

    Necip Fazıl, Türk sanatçıları içinde belki en şanslı olanıdır... Çünkü o henüz yaşarken hakkında o denli çok şey yazılmış, çizilmiştir ki, kendi ifadesiyle yazdıkları eserlerin katıyla hakkında yazılar kaleme alınmıştır...

    Necip Fazıl gibi büyük sanatçılar üzerine yazmak büyük bir sorumluluk gerektirdiği kadar, sıkıntısı da verir. Birincisi onun açtığı yolda yürüyenlerin onun eleştirilemez görmeleri, diğeri ise onun çekemeyenlerin hafife almasıdır. Bir yanıyla büyük üstatların dokunulmazlıkları vardır, diğer yanıyla Himalaya gibi görünür ve büyük olduklarından kıskanılır ve eleştirilirler. Edebiyatımızda sanatçılar genellikle bu iki uç noktada tanımlanmıştır. Oysa sanatçıları gerçek kimlikleri ve sanatçılıklarıyla anlatabilmek ancak onların hayatı ve sanatını ayırmadan, ifrat ve tefrite varmadan tanımlamakla mümkündür.

    Mehmet Kurtoğlu'nun Necip Fazıl'ın hayatı ve eseri üzerine kaleme aldığı yazılarından oluşan "Metafiziğin Trajik Şairi Necip Fazıl" kitabı farklı okumalar içermektedir. Necip Fazıl'ın Hayatı, sanatı, kişiliği ve nüktelerinin yer aldığı mütevazı bir çalışma.

Metafiziğin Trajik Şairi Necip Fazıl Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.